PROGRAMMERING in schakeringen van rood. Zaal 2 heeft 224 fauteuils en is voornamelijk in groen gehouden. Aan de wand hangt een schitterende uitvergroting van een prent van het oude Nijmegen. Naar de mening van het grote aantal bedrij fs- genoten dat bij de officiële opening aanwezig was, won deze zaal de schoonheidsprijs en was dus verreweg favoriet. Zaal 3 telt 105 zitplaatsen en bestaat uit een gewaagde combina tie van donkerbruin suède wanden met vuurrode stoelen. De cabine is bijzonder royaal en ge bouwd over de volledige diepte van de foyer met de entree en ruim dertig meter lang. Ruimte genoeg voor het opstellen van de volautomatische pro jectoren. De bedoeling van de nieuwe drieling is om voornamelijk te bewerkstelligen dat er in de stad Nijmegen een snelle re doorstroming van nieuwe films zal gaan plaatsvinden. Calypso zal zowel gebruikt kunnen worden voor het uit brengen van belangrijke premières en als move-over voor films uit Luxor. Als openingsfilm had Calypso een lan delijke première van de film 'Coma' die hier een week eerder in roulatie ging dan in de Randstad. Het Studio theater kan de vanouds bekende func tie voor het uitbrengen van de kleinere film in het betere genre weer terugkrij gen door deze verruiming van de ca paciteit. Nachtvoorstellingen zijn gepland voor de vrijdag- en de zaterdagnacht in de zalen 1 en 2. Op de zaterdag-, zondag en woensdagmiddag zijn er jeugdmati- nees waarmee ook de nieuwe generatie filmliefhebbers bediend wordt. Onge twijfeld zal het Nijmeegse publiek de weg naar deze nieuwe aanwinst voor de stad zeker weten te vinden. Calypso 3 De cabi>ie is buitengewoon ruim Calypso 1

Film | 1978 | | pagina 9