in dit 60 JAAR NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND 60 Jaar Nederlandse Bioscoopbond K Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 21 20 oktober 1978 Redactie en administratie: Postbus 5048, Amsterdam. Tel: 020-23 14 85 Ho ofdredac teur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: drukkerij Poortpers b v Torensteeg 3Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Dames en Heren, Ik heet u namens het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoop bond van harte welkom bij deze galavoorstelling die ter viering van het zestigjarig Bondsjubileum wordt gegeven. Ik stel het op prijs hier van de zijde van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk te kunnen begroeten de heer Hotke, Directeur-Generaal voor Culturele Zaken. Ik had hier graag ook een representant willen begroeten van het bestuur van de gemeente Amsterdam, die op film- en bioscoopgebied altijd zo'n cen trale plaats heeft ingenomen, maar wegens drukke werkzaamheden kon men zich niet vrijmaken. Ik moet hieruit concluderen, dat Minis ter Wiegel ongelijk had, toen hij stelde, dat Amsterdam veel te veel wethouders heeft. In Arnhem liggen de zaken kennelijk gunstiger en ik vind het bijzon der prettig U, Mevrouw Lavell, als wethouder en vertegenwoordiger van de Gemeente Arnhem te mogen begroeten. Er bestaat tussen ons en Arnhem vanwege de film week nu al bijna een kwart eeuw een uit stekende relatie en ik zou dit hier ten overstaan van zo velen willen beklemtonen. Vervolgens richtte de Bondsvoorzitter een woord van welkom tot de diverse buitenlandse gasten, de besturen en directies van organisaties waarin de Bio scoopbond vertegenwoordigd is en bedrijven en instanties waarmee nauwe ban den worden onderhouden. FILM Bij de voorplaat: Voor de feestelijke viering van het 60-jarig bestaan van de Nederandse Bioscoopbond was het Tuschinski Theater in Amsterdam op bijzondere wijze aangepast. Dinsdag 10 oktober jl. stond geheel in het teken van de viering van het 60-jarig bestaan van de Nederlandse Bioscoopbond. Speciaal voor deze gelegenheid werd een galapremière georganiseerd van de nieu we EMI-film 'Moord op de Nijl'. 's Middags om vier uur begonnen de feestelijk heden al met een persconferentie op de in Nederland unieke raderboot 'Kapitein Kok', aangezien een dergelijke boot in de film ook een zeer belangrijke rol speelt. In aanwezigheid van een aantal buitenlandse gasten vond daarna een ont vangst plaats aan boord van het schip. Na het afmeren rond zeven uur werden de gasten met bussen vervoerd naar het feestelijk aangeklede Tuschinski Theater te Amsterdam. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, opende de avond met een toespraak die wij hier weergeven. Vervolgens kreeg men nog een speciaal voorsprogramma te zien in de vorm van een Polygoonjournaal met flitsen uit de Bondsgeschiedenis. Na afloop van de filmvoorstelling vond nog een aantal activiteiten plaats in andere zalen van Tuschinski. Vele belangstellenden bezochten de doorlopende voorstelling van historische filmfragmenten, bijeengebracht door het Nederlands Filmmuseum. Voor vele oud-bedrijfsgenoten was dit weerzien na tientallen jaren met Neder landse films die voor de oorlog grote bekendheid hebben genoten. Ineen andere theaterzaal was de helft van de stoelen verwijderd waardoor een prima dansvloer ontstond en in deze 'disco' met twee bekende d.j.'s van de Hil- versumse radio kon men alle leeftijdscategorieën tot diep in de nacht bijeen zien. In de grote benedenhal werd ook gedanst op de iets andere tonen van het orkest dat voor de aanvang van de film ook op het toneel van de grote zaal de binnen komst van de gasten had opgeluisterd. Een groot aantal bekende persoonlijkhe den uit de film- en showbusiness had de uitnodiging aanvaard voor deze viering en ook binnen het bedrijf vonden na afloop van de film tal van ontmoetingen plaats tussen oud-collega's die al lange tijd het vak verlaten hadden, maar voor deze gelegenheid speciaal naar Amsterdam waren teruggekomen. Het was echter niet alleen een avond van terugblikken, maar zeer zeker ook van bezinning op de toekomst, opdat onze bedrijfstak zijn belangrijke recreatieve functie ten dienste van het publiek zal kunnen blijven vervullen.

Film | 1978 | | pagina 5