VICTORIA 2 - HOORN Op 30 augustus opende Victoria 2 te Hoorn voor het eerst haar deu ren voor het publiek.In april werd begonnen met de sloop van de aan het Achterom staande garage. Vijf maanden later reeds was een splinternieuwe bioscoop in staat zijn bezoekers te ontvangen. In middels zijn er weer vijftien speelweken verstreken en de resultaten zijn, zolas Victoria 's direkteur, de heer Th.J.W. Wiebring, tevreden vaststelt, boven alle verwachtingen. Tot nue toe wordt een bezet tingspercentage bereikt van 62. Ook het reeds bestaande Victoria 1 vertoont nog steeds een stijgende lijn in het bezoekersaantal. PROGRAMMA STRAKKE VORMGEVING EEN RUSTIGER PUBLIEK Hoewel in eerste instantie uitgangs punt voor de vestiging van dit nieuwe theater met zijn 99 rode stoelen van Duitse makelij is geweest de mogelijk heid om op economische wijze toch films te kunnen vertonen waarvoor minder belangstelling is, wordt het nu ook, met veel succes, gebruikt als move over theater. Daarnaast heeft zich een totaal nieuw publiek gevomrd dat gemiddeld één keer per maand de 'betere' films wil gaan zien. Daarmee is meteen de programmeringsopzet duidelijk. Zo eens in de vier a vijf weken de 'betere' film (Victoria 2 opende met 'La vie devant soi'), daarnaast de minder gang bare B-films en afhankelijk van de resultaten in Victoria 1 een move-over van daar vertoonde films. Een erva ringsfeit is dat het publiek in Hoorn zich in het algemeen enigzins terug houdend opstelt ten opzichte van de vertoning van premières, 'men kijkt liever eerst de kat een paar weken uit de boom' zegt de heer Bakker, de rechterhand van de heer Wiebring, dan ook. Dit wil niet zeggen dat Victoria 1 niet incidenteel een premie re in zijn programma opneemt. Het theater is gebouwd achter de bestaan de bioscoop, daarmee verbonden door een ruimte, waarin zich tevens de toiletten bevinden. Deze ruimte wordt ten overvloede aan de kant van Victo ria 1 visueel afgesloten met een gordijn om een nieuwsgierige overloop tij dens de voorstelling daar te voorko men. De zaal is grotendeels uitgevoerd in schoonmetselwerk en hout voor de wanden. Het plafond, dat gevormd wordt door de vrij overhangende cabine, met heraklithplaten. Alvorens tot een definitieve vormgeving te besluiten, heeft de heer Wiebring zich terdege georiënteerd bij andere soort gelijke kleinere theaters in het land. Het theater is geheel drempelvrij en daarnaast voorzien van brede klap- deuren. Het damestoilet is tevens uit gerust met rolstoelaccomodaties. Ook hier dus weer een bioscoop die gemak kelijk toegankelijk is voor invaliden. De toegang tot de zaal ligt gedeeltelijk onder het doek. Deze entreevorm, waarbij men dus de zaal binnenkomt met het zicht op het zich daar al be vindende publiek levert een onvoor zien effect op: het veelal jeugdige in het verleden vaak zeer luidruchtige pu bliek dat door sommige films wordt aangetrokken, maakt nu aanmerkelijk minder herrie. Omdat de oppervlakte van het bouw terrein geen ruimte bood aan een apar te foyer is een ingenieuze oplossing ge vonden om toch het publiek in de pau zes in staat te stellen een consumptie gebruiken. Onder het doek bevindt zich een luik, dat verbinding heeft met de daarachter liggende kassa. Tijdens de pauze gaat dat luik open en vanuit de kassa ontstaat een soort buffet waar men zijn aankopen kan doen. Het bre de zijpad en de forse ruimte tussen doek en eerste stoelenrij geven vol doende loopvrijheid. De cabine is voorzien van twee FP 20 projectoren zonder automaat. Hoewel deze cabine tijdens de voorstelling con stant bemand is, is daar ook nog een monitor aangebracht. Het is daardoor mogelijk om ook vanuit de cabine van het andere theater een permanente controle uit te oefenen. Er is bewust gekozen voor twee afzonderlijke pro jectoren in plaats van één automati sche installatie. De theaterleiding meent op deze manier eventueel op tredende storingen sneller te kunnen oplossen, waardoor dus minder hinder voor het publiek optreedt. Na vijftien weken mag worden gecon stateerd dat én publiek én de firma Wiebring zeer tevreden zijn met deze nieuwe bioscoop.

Film | 1978 | | pagina 12