NIEUWS VAN POLYGOON DE VERLEIDING FILM OVER MUSEA FILMSELECTIE In Polygoon Journaal nr. 51 een re portage over het immense Russische zeilschip 'Cruzenstern', een oude 4- mast bark, die dienst doet als oplei dingsschip voor de marine en koop vaardij. Verder aandacht voor de opening van 's werelds langste tunnel, de bijna 14 km. lange Arlbergtunnel in Oostenrijk. Steeds meer mensen laten zich tegen woordig portretteren, maar er is nu een mogelijkheid om je favoriete huis dier te laten vereeuwigen. Het journaal bezocht een fotograaf in Arnhem. Voorts in dit journaal een reportage over de Nederlandse Kampioen schappen Kunststoten in Ammerzo- den, die gewonnen werden door de Amsterdammer van Oosterhout. In kleuren deze week een kijkje op de set bij de opnamen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm 'De zaak Jes- pers', waarin hoofdrollen vertolkt wor den door André van den Heuvel en Peter Faber. Voor de volgende week staan o.m. op het programma een kerstdiner voor dieren in de 'Beekse Bergen' en een re portage over de kaarsenfabricage in Gouda. Een week daarna volgt zoals gebrui kelijk het Jaaroverzicht. Paul Huf in gesprek met oud-museum directeur Op 12 december ging in première 'De verleiding', een vijftig minuten duren de speelfilm van Ben Verbong, ge maakt met subsidie van het Ministe rie van C.R.M, met in de hoofdrollen Chris Lomme en René van Asten. De klassentegenstellingen, vormgegeven Onder grote belangstelling werd op 29 november in het Singer museum te Laren de film 'Dutch museums' ten doop gehouden. De film is in opdracht van het Minis terie van Buitenlandse Zaken gepro duceerd door Paul Huf Associates B.V. te Amsterdam en geeft, ten behoeve van gebruik in het buitenland, een bloemlezing van hetgeen ons land op het gebied van musea te bieden heeft. Veel museumdirecteuren en vertegen woordigers van radio en televisie be vonden zich onder het talrijke publiek, dat de film, blijkens zijn reacties, bij zonder apprecieerde. Jhr. W. Sandberg aan de hand van een verhaal over een jonge man, die er door een oudere vrouw toe verleid wordt aan zijn milieu te ontsnappen; om vervolgens in haar milieu een rol te spelen die hij krijgt opgedrongen. Hij raakt in deze rol gevangen, de vrouw gaat eraan ten gronde. Op 29 en 30 november jl. werd door een selectie commissie ad hoc, dit jaar bestaande uit de heren B. Bertina, W. van de Velde en M. van Praag, bijge staan door de heer G. van Leeuwen (R.V.D.) en vertegenwoordigers van de culturele afdelingen van de Franse en Italiaanse Ambassades, de jaarlijke inzending van korte films vastgesteld, die van 1979 zullen meedingen naar de Franse respectievelijk Italiaanse filmprijzen die van jaar tot jaar binnen het E.G.-kader beschikbaar zijn. Geselecteerd werden uit een aanbod van 30 films: Oh, mij darling, regie Borge Ring: Italië en Frankrijk. De beste van de klas, regie W. van de Velde: Italië en Frankrijk. De electriseermachine van Wims- hurst, regie Erik van Zuylen: Italië en Frankrijk. Apo of de primitivi, regie Henk Meulman: Frankrijk. Absurd, regie Zaev Nirnberg:Frank rijk en Italië. Adio Bernardo (NFA) regie Ed- mond van Putte: Frankrijk. Er gebeurt helemaal niets, regie Ernie Damen: Italië. Nederlander in de Donau Delta, re gie Jan Wiegel: Italië. Van Frankrijk is als regel in het be trokken jaar bekend welke films een van de geldprijzen hebben gewonnen. In Italië duurt het veelal jaren voordat een uitslag bekend is. Dit is jammer en verlaagt de animo om aan de selectie deel te nemen.

Film | 1978 | | pagina 13