LIGA '68 De zaal van De Mo vies Uniek voor Nederland is het broe derlijk samengaan van een 'gewone' bioscoop met een filmhuis. De Groninger Filmliga, opgericht in 1968, verzorgde al jaren haar voorstel lingen meestal nachtvoorstellingen in verschillende Groningse theaters. Men ging daarbij uit van de overtuiging dat ook het publiek voor de speciale 'filmhuisfilms' meer gebaat is bij een goed verzorgde accomodatie, waardoor ook een betere waarborg voor een groter bereik kan worden verwacht. De droom van Liga '68, een eigen the ater, waar gedurende de hele week kan worden gedraaid, is na tien jaar zwer ven van de ene bioscoop naar de ande re dan nu dankzij de samenwerking met de Movies realiteit geworden. De Liga huurt de zaal met inbegrip van Een gietijzeren zijpaneel in de Movies Het Filmhuis de totale serviceverlening (operateur, kassapersoneel, onderhoud etc). Zij heeft zelf de aanschaf van de projec- tieapparatuur en de inrichting van de zaal, uitgevoerd naar een ontwerp van een groep Groningse beeldende kunst- neaars, samenwerkend onder de naam forma aktua ook de verdere styl ing van de Liga werd door deze groep verzorgd voor haar rekening geno men. Ook de programmering wordt ge heel zelfstandig gepland. Vastgesteld kan worden dat de film- voorziening in Groningen in de meest totale zin is uitgebreid met de vesti ging van de drie bioscopen en het film huis. Dat daaraan zeker behoefte was bewijst het feit dat sinds de opening van de nieuwe theaters de bestaande bioscopen hetzelfde aantal bezoekers hebbengehad als zij daarvoor ook al hadden. John Travolta en Lily Tomlin in ge sprek met schrijfster/regiseusse Jane Wagner tijdens de opnamen van "Mo ment by moment", een productie van Robert Stigwood voor Universal. De film zal in Nederland worden uitge bracht door C.I.C.

Film | 1979 | | pagina 10