DAG DOKTER FESTIVALKALENDER 1979 UITREIKING PRIJZEN Op 21 december ging 'Dag Dokter' in première. De tweede avondvullende speelfilm van regisseur Ate de Jong, die in 1976 debuteerde met 'Blind gangers'. Het is tevens de eerste film waaraan Fons Rademakers uitsluitend als producent zijn medewerking ver leende. 'Dag Dokter' met in de hoofd rollen André van den Heuvel, Billy Ward, Monique van de Ven en Kitty Jansen vertelt het verhaal van een fa milie bestaande uit twee generaties: een ouder en een jong artsenëchtpaar, en meer in het bijzonder over de con flicten die tussen de twee generaties zijn ontstaan. Ate de Jong zegt zelf over de film: Monique van de Ven en Kitty Janssen "Oorspronkelijk wilde ik een film maken over de reakties van mensen van middelbare leeftijd op het ouder worden. Die film moest zich afspelen in een milieu waar die mensen be roepsmatig met leven en dood bezig waren; de wereld van de godsdienst. Maar al snel bedacht ik dat de reak ties van jonge mensen in wezen niet verschillen, en dat het nieuwe geloof de medische wetenschap is. Door deze veranderingen wordt de film veel positiever. De jonge generatie in de film kan zich spiegelen aan het leven van de oudere generatie, ze kunnen proberen niet meer dezelfde fouten te maken. Of dat zal lukken is een tweede". De füm wordt uitgebracht door Tuschinski Film Distribution. 3 17 januari New Delhi India 17 28 januari Brussel België 19 25 januari Midem, Cannes Frankrijk 22 27 januari Parijs (audio-visueel) Frankrijk 5—7 februari Hemisfilm, San Antonio USA 9—11 februari Göteborg Zweden 14-18 februari Tampere Finland 6 12 maart San Remo Italië 14 25 maart Berlijn West Duitsland 18—24 maart Aosta (sport) Italië 20 26 april MIP-TV, Cannes Frankrijk 10 - 24 mei CANNES Frankrijk 28 mei 2 juni New York USA 9 16 juni Cork Ierland 9 - 18 juni Varna (gezondheidszorg) Bulgarije 15-30 juni Sidney Australië juni Annecy (animatie) Frankrijk juni Singapore Maleisië 4- 14 juli Oxford Engeland 2—12 augustus Locarno Zwitserland 4 augustus 3 september Rundfunkausstellung, Berlijn (radio/TV) West Duitsland 14 28 augustus Moskou Rusland 19 augustus 8 se ptember Edinburgh Schotland 23 augustus 1 se ptember Banff (televisie) Canada 24 augustus 3 september Montreal Canada 11 25 september Prix Italia, Lecce Italië Tijdens een bijeenkomst van het Con tact Centrum Film op dinsdag 19 de cember 1978 in het Filmmuseum wer den door de heer G.J. van der Molen van CRM de volgende prijzen uitge reikt: 'Rembrandt fecit 1669' van Jos Stelling ontving de Gran Premio d' Asolo, International Festival of Film on Art and Biographies of Artists, Asolo in Italië en een 'Certificate of Merit for Fotography', Cork Internat ional Film Festival in Ierland. (Ernest Bresser) 'Dr. Vlimmen', regie Guido Pieters, kreeg de 'Gouden Plak' voor de beste niet Amerikaanse film van The Greater Miami International Film Festival, Florida, VS en ook de prijs voor de Beste Mannelijke Rol, XXI Internat ional Film Festival, Karlovy Vary in Tsjechoslowakije (Peter Faber). 'Toestanden' van Thijs Chanowski werd onderscheiden met de Premio della Rai, Radio Televisione Ita- liana, Prix Italia. 'It's me' gemaakt door Frans Zwartjes werd uitgeroepen tot de Beste Experi mentele Speelfilm op het Festival Internacional de Cine, Panama City, Panama. De animatiefilm 'Oh my dar- ling' van B0rge Ring ontving in Cannes de Prix du Jury. Nouchka van Brakels 'Baby in de

Film | 1979 | | pagina 6