MONITOREN JUGENDSTIL ASBAKKEN In de cabine van Camera 1 is een set monitoren opgesteld, van waaruit het hele complex gecontroleerd én bijge steld kan worden, filmbreuk uiteraard uitgesloten. Deze cabine beschikt naast de normale 35 mm apparatuur ook over een 70 mm projector. Op de verdieping bevindt zich een ruime foyer, die vanuit alie drie zalen makkelijk bereikbaar is. De klimaatregeling in het hele gebouw komt tot stand door middel van een automatische luchtbehandelingsinstal latie, die in de zomer zijn koele lucht betrekt via een onder het gebouw ge legen bron. De kassa tenslotte is voorzien van een intercominstallatie, zodanig aange bracht dat het publiek op geen enkele wijze losse onderdelen daarvan kan be reiken. De kassieres staan zo niet meer bloot aan eventuele kou én kunnen duidelijk hun stem sparen. Foyer van de Movies binnenkomt opvallend detail vormt daar de mooie marmeren schouw, die met veel zorg en moeite tijdens de ver bouwing werd geplaatst waant men zich in de dertiger jaren. The Movies, opgezet als een arthouse, heeft lang op zich moeten laten wach ten. Omdat tot voor kort geen geschik te ruimte kon worden gevonden. Via een lange gang bereikt men vanuit de foyer de vrijwel volledig in roden uitgevoerde zaal. De wandlampen en plafonnières kunnen bogen op een re een idee van de heer Gerbenzon. Heel leuk zijn ook de gietijzeren zijpanelen, waarmee de stoelenrijen worden afge sloten. Deze zijn indertijd bij toeval ontdekt in Engeland toen de speci aal aangepaste stoelen werden uitge zocht. Ze lagen simpelweg op een grote stapel in de fabriek, rijp voor de schroothoop. De cabine, die gedeeld wordt met het eveneens in het theater gesitueerde filmhuis van Liga '68 (hierover straks meer) beschikt gezien de arthouse- functie over een gerenoveerde FP 5 projector met een drielenzensysteem. De monitoren in de cabine van Camera 1 Interlockprojectie voor Camera 2 en 3 In tegenstelling tot het uiterlijk van het Camera complex dat een rustige moderne vormgeving heeft gekregen, waarbij een warme blauwe kleur door het hele gebouw de boventoon voert, is dat van The Movies, gesitu eerd op de begane grond van het Con- certhuis, in een pand in één van de oudste gedeelten van Groningen. Al direct wanneer men de gezellige foyer spectabele ouderdom. Ze zijn alle af komstig uit het inmiddels gesloten Grand Theater. Het zal duidelijk zijn dat ze in niet geringe mate bijdragen aan de totale Jugenstil sfeer. Maar er is meer. In een nis naast het door een weelderig rood gordijn afgesloten doek staat een pianola. De wanden zijn voorzien van op panelen geschilderde jugenstil afbeeldingen, wederom naar Het is zo ook mogelijk om 16 mm films te projecteren. Het dertiger jaren karakter is zelfs doorgevoerd in de vormgeving van de koperen asbakken speciaal voor dit doel vervaardigd die over de hele lengte van de gang tegen de muur zijn bevestigd.

Film | 1979 | | pagina 9