CENTRALE GANG 2 en 3 voeren beide als hoofdkleur groen. Eigenlijk zijn deze zalen eikaars spiegelbeeld. Toch zijn ook hier voor namelijk in details duidelijke verschil len op te merken. Club 1 tenslotte is uitgevoerd in bruin en oranje. Het hele complex is voor zien van Spaanse stoelen. Kunststof kuipen met stoffen bekleding. Het is gebleken dat Skai, hoewel makkelijker in onderhoud, sneller uitnodigt tot ver nielingen. Alle bioscopen zijn gegroepeerd om één centrale gang, waarin plafondlam- pen, verschillend van kleur, het num-' mer van de zaal aangeven. De nooduit gangen elke zaal is daarvan voorzien komen alle direct uit op straatniveau. Naast de functionele en opvallende toe passing van kleur, is ook veel gewerkt met schoonmetselwerk en blank hout. De zeer ruime hal, waarin zich ook de kassa bevindt, heeft vloer- en wandte- gels van een warm beige travertin. Makkelijk in onderhoud. Het publiek bereikt deze hal via een brede trap van 8 treden. Naast de trap is een helling voor rolstoelen aangebracht. Gezicht op de hal met de vijf monitoren Overzicht van de cabine Tegenover de kassa treft men een set van vijf monitoren aan, die via camera's gericht op de projectoren, een eenvou dige controle van de cabine mogelijk maken. De grote cabine is zó gesitueerd, dat van daar uit alle zalen bediend kunnen worden. Hij is ingericht met vijf Itali aanse Cinemeccanica Victoria 5 auto maten. Indien nodig, kan ook een 16 mm film worden vertoond. Het hele complex is zo ontworpen, dat tevens een grote flexabiliteit is gecre ëerd ten opzichte van het aantal voor stellingen. Vrijwel a la minute kan worden besloten een extra voorstelling in te lassen, als blijkt dat daaraan be hoefte bestaat. De vijf Clubtheaters zijn niet alleen een aanwinst voor het Leeuwarder publiek, maar zeker ook voor het hele Nederlandse theaterpark.

Film | 1979 | | pagina 9