ONTMOETINGSPLAATS ONDERSCHEIDING FILMMARKT IN ENGELAND NIEUWS VAN POLYGOON Vervolg van pagina 5 Een horde kinderen, velen getooid met feestelijke hoedjes, pleegde een ware overval op de op de verdieping gelegen zeer functionele, eenvoudige zaal met zijn 119 dofrode stoelen. Enkele va ders zochten op dat moment de wat rustiger foyer uit, waar de koffie al was gezet. Onmiddellijk kwam het woord "crèche" in onze gedachten. En zo is het ook. De ouders parkeren hun kinderen en gaan zelf boodschap pen doen. En Kuipers en Bouten la ten stoïcijns het geweld over zich komen. Toch hebben ze de wind er goed onder. De foyer plavuizen vloer, simpele thonetstoeltjes, een ruime goed voor ziene bar is een belangrijk onderdeel van het theatergebeuren. Na iedere laatste voorstelling dus soms ook diep in de nacht blijft hij nog geruime tijd open. Daar ontstaan dan de discussies over de film. Daar liggen ook de folders die uitgebreide pers informatie ge ven over het te verwachten programma. Daar presenteren Kuipers en Bouten zich in optima forma als de gastheren die ze voor alles willen zijn. Gemoti veerde gastheren die ieder programma persoonlijk introduceren bij hun gasten voor aanvang van de voorstelling. Die openstaan voor eventuele wensen van hun publiek. Vrijwel alle werkzaam heden verrichten ze met z'n tweeën. Alleen in de kassa treft men een part- time-kassière aan. Om de beurt be dienen ze de cabine die is uitgerust met een Bauer automaat. Samen maken ze het hele gebouw schoon. Samen staan ze achter de bar en houden de De zaal van het Molenstraattheater gesprekken gaande. Samen zijn ze be zeten van hun bedrijf, van hun pro- dukt: film! Samen vormen ze een uniek verschijnsel in het Nederlandse bioscoopgebeuren, dat vanouds voor een groot deel een familieaangelegen- heid is. Twee 'nieuwkomers' met uit gesproken ideeën over film en alles wat daarmee samenhangt. Op het achtste Inernationale Filmves- tival voor Agrarische Films in Santarem (Portugal), heeft de film 'HollandTerra Incognita' de Zilveren Druif gewonnen. Deze film werd geproduceerd door Nol Bollongino en geregisseerd door Ronny Erends van Are C Visuals in Hil versum, en werd vervaardigd in op dracht van het Ministerie van Land bouw, afdeling Exportbevordering. 'Holland Terra Incognita' is de laatste van een vierluik, waarvan de vooraf gaande drie films eveneens vele malen internationaal werden bekroond. Om het werk van de onafhankelijke filmmakers te stimuleren, is in okto ber 1978 in Engeland een eendaagse filmmarkt georganiseerd. De resultaten daarvan hebben duide lijk aangetoond dat er vele films ge maakt werden met een zekere com merciële potentie, die tot dan niet al leen niet verkocht maar zelfs nooit gepresenteerd waren. Dit succes heeft ertoe geleid dat de Association of In dependent Producers op dinsdag 27 maart a.s. wederom een dergelijke dag zal gaan organiseren. Tot deze markt worden toegelaten alle films envideo- produkties, gemaakt tussen 1977 en 1979. Inschrijving kan geschieden tot 5 maart 1979. Dan moet ook het ma teriaal, vergezeld van documentatie materiaal op het bureau van de AIP aanwezig moeten zijn. De markt vindt plaats in de British Academy of Film Television Arts in Londen. De AIP heeft ter gelegenheid van deze filmmarkt een folder uitgegeven waarin uitgebreide informatie wordt verstrekt. Tevens is daarbij gevoegd een inschrijvingsformulier. Het kantoor van de AIP is gevestigd: 17 Great Pulteney Street, London Wl. Telefonische inlichtingen worden eveneens gegeven door Clare en Sop- hie, telefoonnummer 09-441 437 3549 of 09-441 734 1581. In het journaal No. 7 wordt aandacht besteed aan religieuze festiviteiten in India, waar op verschillende plaatsen de goden met zangen dans geëerd wor den. Voorts is er een reportage over een 'Robbeneiland' in de Beringzee, waar deze dieren hun jongen werpen. Daarna een reportage over het 'Wit- kar'-projekt, de milieubewuste wa gentjes, die men nog steeds hier en daar in Amsterdam kan tegenkomen. Dat deze mini-documentaire samen valt met het begin van de RAI-auto- tentoonstelling is geen toeval. In kleur geeft het journaal een impres sie over het jeugdtheater 'De Krake ling', waar kinderen van 8 tot 10 jaar een toneelstukje laten zien en ook de voorbereidingen van zo'n stukje wer den gefilmd. In volgende journaals zullen o.a. het nieuwe Muziektheater in Utrecht en een brandweertentoonstelling de re vue passeren.

Film | 1979 | | pagina 10