taéfi? Prijzen op het filmfestival te Berlijn Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 6 16 maart 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Filmfestival Berlijn pagina 1 Produktie pagina 2 Techniek pagina 4 Produktie pagina 6 Nieuwe films pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Hier zijn de prijzen van het Festival te Berlijn 1979: Gouden Beer (Grote Prijs): Peter Lilienthal, 'David' (West-Duitsland) Zilveren Beer (Speciale Prijs): voor Youssef Shahine, 'Alexandria- Why' (Egypte) Zilveren Beer voor de Beste regisseur: Astrid Henning Jensen, 'Winter- Children' (Denemarken) Zilveren Beer voor de Beste Actrice: Hanna Schygulla, 'The Marriage of Maria Braun' (West-Duitsland) Zilveren Beer voor de Beste Acteur: Michele Placido, 'Ernesto' (Italië) Zilveren Beer voor het gehele technische team: 'The Marriage of Maria Braun' (West-Duitsland) Zilveren Beer voor beste fotografie: van Sten Holmberg, 'The Emperor' (Zweden) Zilveren Beer voor beste art-director: Henning Von Gierke 'Nosferatu Phantom of the Night' (West-Duitsland, Frankrijk en de Verenigde Staten) Gouden Beer voor Korte Film: Geoff Dunbar, 'Ubu' (Engeland) Zilveren Beer Korte Film: Rene Perraudin en Uwe Schrader 'Phantom' (West-Duitsland) Internationale Kritiek Jury Prijs: Josef Roedl, 'Albert-Why' (West- Duitsland) en (2) Bill Douglas, 'My Way Home' (Engeland) Forum: Silvano Agosti, Marco Bellocchio, Sandro Petraglia, Stefano Rulli, 'The Movie Machine' (Italië) Interfilm (Protestant) Jury Prijs: voor 'Albert-Why' Forum: Zegi Oekten, 'The Herd' (script van Yümaz Guney) (Turkije) OCIC (Katholiek) Jury Prijs: Astrid Henning-Jensen, 'Winter Children' (Denemarken) Forum: Zegi Oekten, 'The Herd' (script van Yümaz Guney) (Turkije) Cidalc Jury Prijs, UNESCO-Prijs: Peter Patzak, 'Kassbach' (Oostenrijk). FILM V.l.n.r. cameraman Michael Ballhaus, actrice Hanna Schygulla, hoofdrolspeler Mario Fischel en regisseur Peter Lilienthal met hun onderscheidingen tijdens de prijsuitreiking op het Filmfestival in Berlijn. Bij de voorplaat: Het inregelen van de frequentie/liters van een Dolby-installatie

Film | 1979 | | pagina 5