NIEUWS VAN POLYGOON KORT AMERIKAANS In het Polygoonjournaal No. 11 wordt aandacht besteed aan de Hiswa. Deze watersporttentoonstelling in de RAI in Amsterdam biedt zowel voor de gevul de als voor de smalle beurs veel moge lijkheden. Ten bewijze daarvan laat het Journaal een kotterjacht van 206.600 gulden zien en een bouwpakket voor een surfplank van iets meer dan 500 gulden. Voorts is er een uitgebreide reportage over de militairen van het Unifil-de- tachement voor Libanon. Polygoon volgde de voorbereidingen en de trai ning van de soldaten die, ondanks aan vankelijke protesten, normaal doorgin gen. In volgende journaals zullen onder meer reportages verschijnen over de zelfver- dedigingssport 'Aikido', over een huis- bioscoop (geen concurrent vandeechte) alsmede een portret van Deventer. Onlangs is regisseur Guido Pieters be gonnen aan de opnamen van de verfil ming van 'Kort Amerikaans', het ge deeltelijk autobiografische verhaal van Jan Wolkers over de ervaringen van een jonge man in de laatste oorlogsjaren. Verreweg de meeste opnamen die in 37 dagen voltooid moeten zijn wor den in Leiden gemaakt. De stad zal daarvoor plaatselijk een ware metamor fose moeten ondergaan: totale win- kelinterieurs worden veranderd en de Breestraat wordt tijdelijk afgesloten voor alle verkeer. Dit alles in nauwe sa menwerking met de Gemeente Leiden en haar burgers. Voor de eerste maal in Nederland zal gebruik worden gemaakt van het Dolby-systeem. De rol van de jongen, Erik van Poel geest, wordt vertolkt door Derek de Lint. De twee meisjes in Eriks leven worden gespeeld door Tingue Dongel- mans (Elly) en Cristel Braak (Ans), die na een uitvoerige selectieprocedure uit eindelijk uit ongeveer 300 kandidaten zijn gekozen. Ook zullen in de film onder andere te zien zijn Guus Oster, Joop Admiraal, Bernard Droog, Andrea Domburg en Tilly Perrin-Bouwmeester. Guido Pie ters wil met 'Kort Amerikaans' een 'onderhoudende, boeiende publieks film' maken, waarin bijzonder de na druk zal worden gelegd op het authen tieke grauwe karakter van de laat ste oorlogsjaren. Verwacht wordt dat de première in oktober zal plaats vin den. Concorde Film zal voor de distri butie zorg dragen. Vrijdag 9 maart jl. bezocht hoofdrol speler Klaus Kinski ons land en woonde in Delft de perspremière bij van de film 'Nosferatu, de vampier'. Naafloop van de voorstelling was de Nederlandse pers ruimschoots in de gelegenheid om in ongedwongen sfeer met Klaus Kins ki van gedachten te wisselen, zoals dui delijk uit bijgaande foto's blijkt. Geheel onder nog een foto uit de tijd van de opnamen toen Delft volledig Nosfera- tu-stad was. Een ander deel van de op namen op lokatie vond plaats in Tsjechoslowakije.

Film | 1979 | | pagina 7