Het begon allemaal destijds in Leerdam. Je kon het toen nog een hobby kunnen noemen van de heer van den Maagdenberg, directeur van Fion Exploitatie Mij. B.V., maar meerdere theaters volgden: in Culemborg, Veendam en dan nu het Scala theater in Oosterhout. Wat eerst een privé-hobby was, groeide uit tot een echt familie-bedrijf. Het Scala theater wordt geleid door mevrouw A.M.C. Nuy- ten- van den Maagdenberg, tot voor kort 'slechts' huisvrouw en moeder van vijf kinderen. Nu tot haar grote vreugde leidster van een bioscoop. Het in bedrijf nemen van het theater is helaas niet zonder horten en stoten ge gaan. Maar op zaterdag 14 april was het dan eindelijk zover. Met een dave rende openingsreceptie werd het knus se theatertje in gebruik genomen. Op de begane grond is de foyer gesi tueerd, die uitsluitend voor pauze doeleinden wordt gebruikt. Veel hout en grof pleisterwerk, een paar grote plantenbakken en een simpele houten trap die naar de verdieping leidt, waar het theater is. Het spijt mevrouw Nuyten dat het daardoor onmogelijk is, dat invaliden de bioscoop bezoeken, maar het theater was al gebouwd door een leek op bio scoopgebied, voordat de heer van den Maagdenberg besloot het gebouw als' bioscoop te gaan exploiteren. Er wordt dan nu ook hard gewerkt, om nog een aantal kinderziekten weg te werken. In de intieme zaal met zijn 148 rode spaanse stoelen en grof jute wandbe spanning worden wekelijks 13 voorstel - lingen gegeven. Hoewel het publiek in eerste instantie de weg naar de smalle Klappeystraat nog moeilijk kon vinden, valt het nu na een maand wel degelijk een progressie in bezoek te constateren. Mevrouw Nuyten doet ook zeer haar best persoonlijke contacten met haar publiek te leggen. Ze vindt het erg be langrijk dat de service aan haar bezoe kers optimaal is. Daarbij past ook de instelling van de nog jonge operateur, die de beschikking heeft over een FP 30 no-rewind projector. Ook hem is geen moeite te veel om alles geruisloos te laten lopen. Opvallend is dat de ma tineevoorstellingen op woensdag, za terdag en zondag én de nachtvoorstel lingen op zaterdag tot nu toe het best lopen. De heer van den Maagdenberg verwacht een halfjaar nodig te hebben voor een optimale bezetting van de bioscoop. Hij is stellig van mening dat deze ver wachting uitkomt. Zeker omdat er een goed filmaanbod is. Voorlopig is het Scala theater de laatste aanwinst van het bedrijf, maar de bouw van nieuwe bioscopen is al weer in voorbereiding.

Film | 1979 | | pagina 11