'NU KIEZEN VOOR STRAKS' INTERNATIONALE FILM FESTIVAL IN THESSALONIKI, GRIEKENLAND PRIJZEN IN OBERHAUSEN Op 10 mei ging in Den Haag in pre miere de voorlichtingsfilm 'Nu kiezen voor straks', gemaakt door Ruurd Fe- nenga in opdracht van het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen. Aan de hand van portretten toont de film onderwijs- en vormingsmogelijk heden van jongens en meisjes, die ge deeltelijk leerplichtig zijn. Daarnaast worden de activiteiten binnen het vormingswerk, het beroepsbegeleidend onderwijs en het leerbedrijf belicht. Ook verschillende instanties, die een verwijzende rol spelen, komen aan bod. De film eindigt met een discussie tussen de geportretteerden, hun ouders en de bij het beroepsbegeleidend onderwijs en vormingswerk betrokkenen. Zo biedt de film schoolverlaters en hun ouders een handvat in het keuzeproces. Midden augustus zullen de opnamen beginnen voor de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Spetters' onder regie van Paul Verhoeven naar een scenario van Gerard Soeteman. De produktie is in handen van Joop van den Ende. Verwacht wordt dat de première eind februari 1980 zal plaats vinden. 'Spetters' wordt een keiharde roman tische film over gewone jonge mensen van deze tijd. Omdat ze jong zijn ver wachten ze alles van het leven en zijn dus romantisch. Omdat ze iedere dag met hun werk, met de werkelijkheid en met elkaar worden geconfronteerd zijn ze keihard. De hoofdrollen in 'Spetters' worden gespeeld door Hans van Tongeren, Toon Agterberg, Maarten Spanjer, Re- nee Soutendijk en Marianne Boyer. Bij de foto (v.l.n.r.): Maarten Spanjer, Renee Soutendijk, Toon Agterberg en Hans van Tongeren. Het achtste Internationale Film Festi val te Thessaloniki zal plaats vinden van 24 tot 30 september 1979. Zowel korte films als speelfilms kunnen worden ingezonden. Ieder land kan vijf korte en vijf lange films inzenden. Deze films moeten ge maakt zijn gedurende de twee jaar voorafgaand aan het festival. Ze mogen niet eerder in Griekenland vertoond zijn. Tot 30 juni kunnen aanvragen tot deel name worden ingediend. Tot 31 juli kunnen volledige vertalingen van het script (in Grieks, Frans of Engels) te zamen met voldoende foto- en publici teitsmateriaal aan het festival secretari aat worden gezonden. De kopien van de geselecteerde films moeten niet later dan 20 augustus op dit secretariaat aanwezig zijn. Voor belangstellenden zijn op het Bondsbureau een aantal exemplaren van de festival-reglementen en inschrij vingsformulieren aanwezig. Tijdens het 25ste Festival voor de kor te film in Oberhausen zijn twee Ne derlandse films met een eerste prijs on derscheiden (zeven films ontvingen ex aequo dezelfde onderscheiding) door een internationale jury, waarin ook de Nederlander Frans Zwartjes zitting had. Karin Wiertzenjacques Verbeek kregen de prijs voor hun film 'Easy action ani- mated' en Paul de Nooyer voor 'Trans- formation by holding time'. De onderscheiding bestaat voor iedere winnaar uit een bedrag van 2.000 D.M.

Film | 1979 | | pagina 12