Reis naar Amerika groot succes Op 3 mei jl. zijn de meeste deelnemers aan de ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Nederlandse Bioscoop bond georganiseerde reis naar Amerika in ons land teruggekeerd. Een aantal echtparen maakte van deze unieke gelegenheid gebruik om nog wat langer de Verenigde Staten te ver kennen. De reis startte op 19 april aan de Ame rikaanse westkust in Los Angeles. Het op het oog ruim opgezette programma bleek toch behoorlijk vermoeiend. Na aankomst in de kleine uurtjes na een vliegreis van ruim 12 uur met nog het nodige te overbruggen tijdsverschil, stond iedereen toch de volgende mor gen vroeg paraat voor een bezoek aan de Universal Studios. Een speciaal ge organiseerde tour over het studioter rein was voor de meeste deelnemers een openbaring, Louis Blaine, de inter nationale publiciteitsdirecteur van Uni versal had buitengewoon zijn best ge daan om het iedereen zoveel mogelijk naar de zin te maken. Tijdens een zeer geanimeerde lunch werd men in staat gesteld om een aantal medewerkers van de studio te ontmoeten, zo waren o.a. John Landis, regisseur van Ken- tucky Fried Movie en National Lam- poon's Animal House met een tweetal acteurs aanwezig, zijn collega van de bestseller Jaws kon ook aanwezig zijn. Bovendien konden ook nog een aantal directieleden zich vrijmaken om zich onder de grote Nederlandse delegatie te mengen. Al met al een dag die eigen lijk te kort was om alles te zien en in zich op te nemen. Een volgende dag werd besteed aan een bezoek aan het unieke Disneyland, ook daar is het onmogelijk om in een dag alles te zien door de reusachtige oppervlakte en de overdaad aan interessante objecten. Een volgend studiobezoek betrof 20th Century Fox, waar iedereen werd rondgeleid door het nog steeds in tact zijnde decor van Hello Dolly, een hele stad op zich. Achter de vele facades gaat een reusachtig aantal soundstages schuil, waar men de opstellingen vindt voor de verschillende projecten die ge draaid werden. Wat direct opviel was het feit dat overal praktisch alleen ge werkt werd voor de televisie. De set van de serie Love Boat werd helemaal uitgespit en bijzonder duidelijk kon men hier de efficiënte manier van wer ken waarnemen. Er werd geen tijd ver spild, het geheel was erg overzichtelijk georganiseerd. Na de interessante rond gang over de uitgestrekte studioterrei nen vond een ontmoeting plaats met de board van Fox onder aanvoering van de heer Emil Buyse. Ook nu moest weer vroegtijdig aan de interessante discussies een eind gemaakt worden Het hele gezelschap op het Universal terrein door het strakke tijdschema dat ge handhaafd moest worden om alles glad te kunnen laten verlopen. Bovendien stonden nog twee bezoe ken aan nieuwe films op het program ma, t.w. Hurricane met Mia Farrow en Hair van Milos Forman. Een unieke kans om de openingsfilms van het 32e Internationale filmfestival van Cannes al vast van te voren te zien. Een aantal mensen is er ook nog in geslaagd om later op de reis de film Manhattan van Woody Allen te zien die op 25 april in de Verenigde Staten in première ging en sindsdien overal volle zalen trekt met maar liefst zo'n zeven voorstellin gen per dag. Voor het vervolg van de reis stond eerst San Francisco op het programma een volkomen andere stad dan Los An geles, buitengewoon interessant ook door de vele contrasten tussen oud en nieuw. Hier werd de gelegenheid aan gegrepen om uitgebreid de stad en de omgeving te bezoeken. Vervolgens werd de vijftiendaagse trip voortgezet in de woestijnstad annex gokeldorado Las Vegas. Een waanzin nige wereld waarin iedereen zich bij zonder snel aanpast en bijna niemand ontkomt aan de gokkoorts die ook niet te ontlopen is want er is in de hele stad en de hele staat praktisch geen plaats te vinden die vrij is van één- De heer Weyschede tijdens de lunch in gesprek met Jeannot Szwarc, regisseur van Jaws 2'. Achter mrs. Fields staat Louis Blaine, Foreign Publicity Director van Universal

Film | 1979 | | pagina 13