IN MEMORIAM Mevrouw I. Lievenboom- Weinberg Mevrouw M.E.C, van Biene- Rentmeester ERETEKENS Beslissingen Commissie Nieuwe Zaken: armige bandieten, alhoewel geconsta teerd moet worden dat een aantal medereizigers geen slechte resultaten boekte op deze helse machines. De reis naar de oostkust t.w. New York verliep niet helemaal zonder pro blemen. Door stakingen bij de binnen landse Amerikaanse luchtvaartmaat schappijen bleken de vliegtuigen over boekt te zijn en kon niet iedereen vol gens het reisschema met hetzelfde vliegtuig mee. De reisleider van Nec- kermann die zorg droeg voor de tech nische begeleiding van de reis was dol blij toen hij 's avonds om een uur of negen zijn laatste schapen van het J.F. Kennedy vliegveld kon afhalen en de hele ploeg weer bij elkaar was. De dagen die nog restten in New York werden hoofdzakelijk besteed aan het rondkijken in de wereldstad en het be zoeken van film en theater. De aller- actiefsten bezochten maar liefst drie Broadway-shows en lieten geen enkele nieuwe film hun neus voorbij gaan zo dat ze nog voor degenen die naar Can- nes zouden gaan een vleugje konden meepikken van het daar te vertonen produkt. Al met al kan wel gesteld worden dat ondanks het betrekkelijk ruim opge zette, iedereen toch wel erg moe was aan het einde van de reis. De begelei ding door de welbekende Simon van Collem had zorg gedragen voor de no dige interessante contacten en men kon toch na terugkomst in Nederland constateren dat het een uiterst belang wekkende reis was geweest. Er gingen zelfs stemmen op om het volgend jaar weer een reis te organi seren met vanzelfsprekend een ander reisdoel. Zo ver is het echter nog niet en het is heel goed mogelijk dat er voor die tijd nog veel meer stoutmoe dige plannen boven tafel komen. Simon van Collem in een onderonsje met regisseur John Landis (Kentucky fried movie, National Lampoon's Animal House) en mrs. Verna Fields. Rechts op de foto zitten de acteurs Martha Smith en Tim Matheson uit Animal House Geheel onverwachts is op 8 mei over leden Mevrouw I. Lievenboom-Wein- berg. Haar heengaan betekent een smartelijk verlies voor haar familie. Zij laat ook een leegte achter in onze be drijfstak, omdat zij zowel tijdens het leven van haar man als de laatste jaren niet alleen actief was betrokken bij de eigen bioscoopexploitaties te Ensche de en Almelo, doch ook geïnteresseerd was in alles wat er in onze filmwereld gebeurde. Bij tal van evemenenten was zij present. Wij wensen haar dochter, schoonzoon en kleinkind in de komende moeilijke tijd veel sterkte toe. Met Mevrouw M.E.C, van Biene-Rent- meester is een andere markante per soonlijkheid van ons op zeer hoge leef tijd heengegaan. Ook zij bleef na het overlijden van haar echtgenoot nauw betrokken bij de zaken in Arnhem en bij het filmgebeuren in ons land be trokken. Tijdens de Arnhemse film- weken had zij een vaste plaats in 'haar' Rembrandt Theater. Wij betuigen haar familie onze harte lijke deelneming. Het Hoofdbestuur heeft in de vergade ring van 25 april j.1. besloten de volgen de eretekens te verlenen: In goud (25 jaar) aan de Heren M.Ph.J. v.d. HOst, J. Visser. H. van Oven. J.J. Beuk, L.H. van Deursen en B. Roele- ven, Tuschinski Theaters B.V., Amster dam. In zilver (10 jaar) aan Mevrouw J.J. Karssies-Boer en de Heren A.H.J. v.d. Luitgaren, P.J. v.d. Abeelen, A. Ver meulen en A.A.W. Meyer, allen Tu schinski Theaters B.V., Amsterdam. De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Jos Stelling Film Produkties B.V. tot het gaan exploiteren van een film- produktiezaak voor de categorieën a en c: G. Hollemans tot het gaan exploite ren van een nieuwe permanente bio scoop-A (Scoop 2) te Winschoten. 8

Film | 1979 | | pagina 14