Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 11 25 mei 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 'Cannes' 1979 pagina 1 Cannes '79 pagina 2, 3 en 4 Nieuwe bioscoop pagina 5 Nederlandse produktie pagina 6 Reis naar Amerika groot succes pagina 7 en 8 'CANNES' 1979 Het filmfestival te Cannes is het ontmoetingscentrum bij uitstek van de internationale filmwereld. Er worden in Cannes contacten gelegd, onderhandelingen gevoerd, contracten afgesloten en films bekeken. Het behoeft geen betoog, dat men daarnaast niet voorbijgaat aan de genoegens die een badplaats met wereldreputatie als Cannes nu een maal heeft te bieden. Het filmgebeuren speelt zich op tal van plaatsen af, in het eigenlijke festival, in de zogenaamde Quinzaine des réalisateurs en op de film- markt. Ook van Nederlandse zijde is er veel belangstelling voor Cannes, ge tuige de aanwezigheid van tal van filmproducenten, filmverhuurders en bioscoopexploitanten. Er wordt in het verre Cannes onderling me nigmaal onderhandeld over de aankoop van films waarvan men ter plaatse heeft kennis genomen. Men zou dus kunnen zeggen, dat de filmhandel zich tijdelijk naar Cannes heeft verplaatst. Gezien de veel heid van films die er zijn te zien, is zulks niet onbegrijpelijk. Ook voor de filmhandel geldt, dat Nederland een heel groot buitenland heeft. Dat buitenland is in Cannes tijdelijk geconcentreerd. De Nederlandse stand op de filmmarkt, welke stand er is dank zij de voortreffelijke samenwerking tussen de Rijksvoorlichtingsdienst en de Nederlandse Bioscoopbond, was dit jaar voor het eerst in zes jaar uitgebreid met een aparte screeningroom. De stand was weer een nut tig trefpunt. De speciale screeningroom was uitgerust met verschillen de soorten video-apparatuur, zodat praktisch alle bestaande cassettes vertoond konden worden. Op de ontvangst die op gezamenlijke uitnodiging van de Rijksvoor lichtingsdienst en de Bioscoopbond wederom in Les Allées plaatshad, waren meer nog dan in vorige jaren buitenlandse relaties aanwezig. De aanwezigheid van het team van medewerkers aan de nieuwe speel film 'Twee vrouwen', die in Cannes door George Sluizer internatio naal ten doop werd gehouden, was ook voor buitenlandse persverte genwoordigers een attractie. Zulks gold vooral de aanwezigheid van de hoofdrolspeelsters Bibi Andersson en Sandra Dumas. Een andere Nederlandse film 'Tiro' van regisseur Jacob Bijl werd ver toond in het kader van de Quinzaine. Over het algemeen bestond de indruk, dat het dit jaar in Cannes iets rustiger was dan in vorige jaren. Omtrent de zakelijke activiteiten zegt dit overigens op zichzelf niets. Er was in ieder geval genoeg inte ressants te zien en te beleven tijdens dit 32e Internationale Filmfes tival Cannes. Men zal tot het 35e festival geduld moeten hebben, voordat het grootste filmevenment ter wereld zich op een ruimere lokatie zal gaan afspelen. De voorbereidingen zijn al duidelijk te zien. Met de aanleg van een parkeergarage in zee is men al begonnen en in september zal het oude casino tegen de grond gaan om in 1982 sa men met het festival te worden ondergebracht in één reusachtig nieuw complex. FILM Bij de voorplaat: Anne Lordon (mevrouw Sluizer), Bibi Andersson en Sandra Dumas in de Nederlandse stand

Film | 1979 | | pagina 7