<3> 2® (tep 2® 0 SUCCESVOLLE OPDRACHTFILM MANIFESTATIE IN 's-HERTOGENBOSCH C=3 1. The deer hunter 2. Le gendarme et les extra-terrestres 3. Superman! 4. Foul play 5. Een vrouw als Eva 6. Mijn vriend 7. Odds and evens 8. National lampoons animal house 9. Battlestar Galactica 10. The lady and the tramp 11. I never promised you a rosegarden 12. They called him bulldozer 13. Jaws 2 14. Heaven can wait 15. Revenge of the pink panther 16. Ashanti 17. Interiors 18. Kentucky fried movie 19. Grease 20. Bambi C^3 In het Eurocinemagebouw te 's-Herto- genbosch vond op 13 junij.1. een ma nifestatie plaats onder de titel 'Op- drachtfilm 1979' die door 240 verte genwoordigers van bedrijfsleven en overheid werd bijgewoond. Het betrof een vertoning van 34 informatieve en De vertegenwoordiger van Volvo Car B. V. ontvangt uit handen van Mevrouw De Roo van het VNO de Prix d'Amsterdam. Geheel rechts de heer Keessen, voorzitter van de jury. industriële films die door Nederlandse filmproducenten in opdracht van on dernemingen, organisaties en overheids instellingen in het afgelopen jaar wer den vervaardigd Mr. L.M. Overmars, directeur van de Economische Voorlichtingsdienst, sprak een openingswoord, waarin hij o.m. opmerkte dat het bedrijfsleven en de overheid zich nu meer dan ooit moeten richten op de produktie van films voor exportbevordering. Er waren dit jaar twee prijzen beschik baar, te weten de Prix d'Amsterdam en de S.A.M.-prijs. De Prix d'Amsterdam, een prijs voor de beste film bestemd voor een alge meen publiek, viel ten deel aan de film 'Dynamic safety', die handelt over au to veiligheid. De film werd vervaardigd door Multifilm in opdracht van Volvo Cars. De S.A.M.-prijs, voor de hoogst gewaar deerde film bestemd voor een gespecia liseerd publiek, ging naar de film 'Dat koop ik ervoor', een produktie van Multifilm over het systeem van sociale verzekeringen in Nederland. De op drachtgever was het Voorlichtingscen trum Sociale Verzekeringen. Tijdens de filmvertoningen werd tevens de selektie gemaakt van de Nederland se inzending naar het 20e Internationa le Industriële Filmfestival dat van 24 t/m 28 september in Stockholm zal plaatsvinden. In totaal werden hiervoor 9 industriële films uitgekozen. 'Opdrachtfilm 1979' werd georgani seerd door de Stichting Audiovisuele Manifestaties (S.A.M.), waarin samen werken de Raad van Nederlandse Werk geversverbonden, de Bedrijfsafdeling Filmproduktie van de Nederlandse Bio scoopbond, de Stichting Technisch Film Centrum en de Amsterdamse In dustrie Vereniging. De S.A.M, geeft re gelmatig voorlichting over de toepas singsmogelijkheden van audiovisuele media, waaronder films. De adjunct-directeur van het Voorlichtings centrum Sociale Verzekeringen ontvangt de S.A.M.-prijs. In het midden regisseur Charles Breyer van de bekroonde film 'Dat koop ik ervoor

Film | 1979 | | pagina 10