BESLISSINGEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN POLYGOONJOURNAAL De Commissie Nieuwe Zaken heeft toestemming verleend aan: Ned. Bioscoop-Exploitatie Mij. Ne- bema CV. tot het gaan exploiteren van drie nieuwe permanente bio scopen-A (Cinema Paris 1, 2 en 3) te 's-Gravenhage. 'In Polygoon Journaal No. 25 wordt aandacht geschonken aan het bezoek van Paus Johannes Paulus II aan Polen. De ontvangst in de Poolse hoofdstad was overweldigend. De mis die hij daar opdroeg werd bijgewoond door naar schatting een half miljoen mensen. Overal in de wereld moeten de DC-10's aan de grond blijven. Dit leverde o.a. op Schiphol op de eerste dag veel on gemak op voor de passagiers, maar daarna konden de meeste vluchten goed worden afgewerkt. Bij de inspectie van de DC-10's in Nederland zijn geen ge breken vastgesteld. Verder een kleurenreportage over de ingebruikneming van het geheel ver nieuwde Tropenmuseum in Amster dam. Daarbij werd door Thaise mon nikken een kleine Tempel ingewijd. In het museum wordt vooral stilgestaan bij het hedendaagse leven in de landen van de Derde Wereld; In de reportage zien wij o.m. de activiteiten op een markt in Noord-Afrika en proeven wij iets van de sfeer van een Tunesische Soukh. Voor de volgende journaals staan o.a. reportages op het programma over het 50-jarige bestaan van de VAM, een zui- nigheidsmarathon voor eigenbouw-au to's, en de opleiding van duikers en kikvorsmannen. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijnen van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmopnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Martijn en de magiër (Nederlandse film) Mickey Mouse, 50 jaar jong (Mickey Mouse golden jubilee) The China syndrome (The China syndrome) Hanover Street (Hanover Street) Het is nooit te laat (Nunca es tarde) Popeye's super festival (Popeye's super cartoon festival) Death game (Death game) Courage fuyons (Courage fuyons) La femme qui pleure (La femme qui pleure) Haastige spoed, zelden goed (La carapate) Kolder op z'n Frans (Chaussettes surprises) Porno-peppers (Les goulues) Escape to Athena (Escape to Athena) Fingers (Fingers) Firepower (Firepower) Terug naar het Poseidon-avontuur (Beyond the Poseidon adventure) Naam houders exploitatie rechten: City Film Columbia Concorde Corona Gofilex Spiendal Tuschinski F.D. Warner CONTACTMIDDAG van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 3 JULI 1979 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 uur MOONRAKER regie: Lewis Gilbert In de hoofdrollen: Roger Moore, Lois Chiles, Richard Kiel en Michael Londsdale uitgebracht door: Nova Film 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1979 | | pagina 11