BONDSRAAD 1979 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 12 22 juni 1979 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Bondsraad 1979 pagina 1—5 Produktie pagina 6 Top 20 pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Op dinsdag 19 juni jl. vond in Amsterdam de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad plaats. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, opende de vergadering met het uitspreken van onderstaande rede: Dames en Heren, Ik heet U van harte welkom op deze jaarlijkse vergadering van de Bondsraad. Ik verwelkom met name onze ereleden, de heren Blad, Bosman, Van Royen, Smulders en Wolff. De samenstelling van de Bondsraad heeft sinds de vorige vergadering enige wijzigingen ondergaan. Door hun aftreden als afdelingsbestuur der maken de heren H. Berg, J. Pellikaan, Jhr. W.F. van Raab van Canstein en M.S. Schaap geen deel meer uit van de Bondsraad. Ik stel het op prijs hen voor het belangrijke werk dat zij in onderscheidene Bondsorganen hebben verricht, ten zeerste dank te zeggen. Zonder wie ook tekort te doen zou ik vooral de heer Schaap willen danken, die gedurende 20 jaar functies in de organisatie heeft verricht. Hij was onder andere sinds 1957 lid van het Bestuur van de Afdeling 's-Gravenhage en vervulde als zodanig de functies van secretaris, vice- voorzitter en de laatste jaren voorafgaande aan de herstructurering van de Bond, die van afdelingsvoorzitter. Na de structuurwijziging was hij tot zijn aftreden vorig jaar lid van het Bestuur van de Afdeling A, lid van de Exploitantenraad en lid van de Bondsraad. Als nieuwe leden van de Bondsraad begroet ik hier de heren R.L. Paerl en V.N. Reumer. Ten aanzien van de heer Paerl is de uitdrukking van vader op zoon van toepassing en meer dan dat: hij is de derde achtereenvolgende generatie die in toporganen van de Bond functies bekleedt. Hij komt in de Bondsraad de heer Ooms vervangen, van wie wij straks afscheid gaan nemen. De heer Reumer vervangt het vorig jaar reeds afgetreden lid van de Bondsraad, de heer Geerts. Een nieuw lid van de Bondsraad is de heer P. Vink, die vandaag door omstandig heden niet aanwezig kan zijn. Ik ben ervan overtuigd, dat hij en de beide nieuwe Bondsraadleden een positieve inbreng in onze arbeid zullen hebben. Er dienen nog drie vacatures te worden vervuld, alle betrekking hebbende op de Afdeling A. Hier is een speciale proble matiek die nog moet worden opgelost. FILM Bij de voorplaat: Een overzicht van de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad.

Film | 1979 | | pagina 5