ONDERSCHEIDING FILMPRIJS NIEUWS VAN POLYGOON Erik (Dereh de Lint) met rechts De Spin (Joop Admiraal). Op de motor een vrolijke Donald Jones die instructies krijgt van een lid van de Amsterdamse motorpolitie. In de zijspan de actrice Hilly Ruardy. Grijpstra en De Gier in actie resp. Rijk de Gooijer en Rutger Hauer. De milieufilm 'Mensenwerk' is op het zesde internationale filmfestival Eko- film in Ostrava in Tsjechoslowakije on derscheiden met de prijs van de festi valleiding. De film 'Mensenwerk', die in april 1977 in première ging, is ver vaardigd in opdracht van de elf provin cies samen. De film is geregisseerd door Richard Hoek en geproduceerd door Govert Veldt voor Cinecentrum. Aan het festival namen 99 milieufilms uit 19 landen deel. Zeven films, waar onder dus 'Mensenwerk', hebben een prijs gekregen, terwijl aan nog 14 films een medaille is toegekend. De film 'Mensenwerk' toont het milieu in Nederland in vogelvlucht. Hij begint met beelden van het laatste natuurlijke landschap in Nederland: de Wadden. Vervolgens laat hij de aantasting van lucht, water en bodem zien. Ook wordt een beeld gegeven van wat wordt gedaan om dit tegen te gaan. Een groot deel van de opnamen is vanuit een helicop- ter gemaakt om land en natuur vanuit een ongebruikelijk standpunt te tonen. De film 'Mensenwerk'vormt een onder deel uit het gelijknamige milieuvoor lichtingsproject van de elf provincies. Dit project bestaat verder uit een (voor elke provincie in opzet gelijke, maar in uitwerking verschillende) diaserie, een brochure, een folder, een affiche en een handleiding. Bij het International Rehabilitation Film Festival, dat medio mei in New York werd gehouden is de tweede prijs toegekend aan de Nederlandse film 'Toestanden'. Deze door het ministerie van CRM ge subsidieerde film kwam in 1976 tot stand onder regie van Thijs Chanowski en met medewerking van Het Werkthe ater. De film was gebaseerd op het ge lijknamige project van Het Werkthea ter, dat in de jaren 1972-1975 met veel succes werd opgevoerd. In Polygoon Journaal No. 25 wordt aandacht geschonken aan het bezoek van Paus Johannes Paulus II aan Polen. De ontvangst in de Poolse hoofdstad was overweldigend. De mis die hij daar opdroeg werd bijgewoond door naar schatting een half miljoen mensen. Overal in de wereld moeten de DC-10's aan de grond blijven. Dit leverde o.a. op Schiphol op de eerste dag veel on gemak op voor de passagiers, maar daarna konden de meeste vluchten goed worden afgewerkt. Bij de inspec tie van de DC-10's in Nederland zijn geen gebreken vastgesteld. Verder een kleurenreportage over de ingebruikneming van het geheel ver nieuwde Tropenmuseum in Amster dam. Daarbij werd door Thaise Mon nikken een kleine Tempel ingewijd. In het museum wordt vooral stilgestaan bij het hedendaagse leven in de landen van de Derde Wereld; In de reportage zien wij o.m. de activiteiten op een markt in Noord-Afrika en proeven wij iets van de sfeer van een Tunesische Soukh. Voor de volgende journaals staan o.a. reportages op het programma over het 50-jarige bestaan van de VAM, een zui- nigheidsmarathon voor eigenbouw-au to's, en de opleiding van duikers en kikvorsmannen.

Film | 1979 | | pagina 7