JAARVERSLAG 1978 VAN HET PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS In het Amsterdamse Flora Disney Theater vond 14 december il. de voorpremière plaats van de nu geheel in het Nederlands nagesynchroniseerde Disney-film 'Jungleboek'. Op de foto de 'stem'van Mowgli het mensenjong in de persoon van Hennie Geelen. In het heden verschenen verslag van de Stichting Productiefonds voor Neder landse Films geeft het Bestuur een overzicht van de werkzaamheden van het fonds in 1978. Het verslag geeft een nader inzicht in de procedure die bij de behandeling van aanvragen om financiële steun ten behoeve van de Nederlandse hoofdfilmproduktie wordt toegepast. Het maakt voorts melding van de beleidslijnen die door het Bestuur worden gevolgd. Aan het verslag zijn toegevoegd de financiële overzichten en een lijst van de voor naamste medewerkers aan speelfilms die door het Productiefonds financieel zijn gesteund en in 1978 in première zijn gegaan. In 1978 zijn door het Productiefonds gelden ten behoeve van de produktie van hoofdfilms toegewezen tot een be drag van in totaal 6 miljoen gulden. Deze bijdragen betroffen de films "Een vrouw als Eva", "Doodzonde", "Tiro", "Twee vrouwen", "Dag dokter", "Mijn vriend", "Een tip van de sluier", "Grijpstra en de Gier" en de jeugdfilm "Martijn en de magiër". Een bijdrage voor een tweede jeugd film is wegens het niet doorgaan van de produktie in 1979 ingetrokken. Er werden zes aanvragen betreffende hoofdfilms afgewezen. In achttien ge vallen werd een bijdrage verstrekt ter uitwerking van scenario's. In totaal was hiermede een bedrag van f 360.000,- gemoeid. Voor export bevordering werd door het Productie fonds in totaal f 26.000,— beschik baar gesteld. Elf aanvragen betreffende scenario's werden geweigerd. Het Productiefonds heeft met het oog op zijn financiële situatie en rekening houdende met de subsidietoewijzingen van het Rijk en de Nederlandse Bio scoopbond enerzijds en de geringe kansen op terugbetalingen door film producenten van verstrekte fondsbij- dragen anderzijds, voor 1979 een zeer voorzichtig toewijzingsbeleid uitge stippeld. De maximale hoogte van de toewijzingen per hoofdfilmproduktie is dit jaar weer verder gelimiteerd. In dit verband wordt in het jaarverslag nog de aandacht gevestigd op de finan- cieringsproblematiek die een gevolg is van het onregelmatige karkater van de filmproduktie-activiteiten, waardoor het niveau van de uitgaven van het Productiefonds van jaar tot jaar sterk kan verschillen. Vaste subsidieinkom sten van het Productiefonds zijn daar om met het oog op een behoorlijke planning onontbeerlijk. Gezien het aantal filmregisseurs en -producenten dat regelmatig op het terrein van de Nederlandse filmpro- duktie werkzaam is en de noodzake lijkheid om ook nieuwelingen op dit terrein kansen te geven,'is het Bestuur van het Productiefonds van oordeel, dat de middelen waarover het fonds beschikt, ontoereikend zijn om op langere termijn een adequaat beleid te voeren. Hierbij speelt ook de voort durende stijging van de produktiekos- ten nog een rol. Het Bestuur van het Productiefonds bestond in 1978 uit de heren A. Kool haas, voorzitter, J.Th. van Taalingen, secretaris, Dr. A.G. van Deelen, M. Gerschtanowitz, J. Nijland en J. Wiegel. Het Bestuur kwam achtmaal in vergadering bijeen. Elly van Steke lenburg en Ar- nold Gelderman 'leenden' ook hun stemmen voor 'Jungle- boek' CONTACTMIDDAG van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond H^. WOENSDAG 2 JANUARI 1980 Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Opening zaal 13.30 uur Filmvertoning aanvang 14.15 "10" regie: Blake Edwards In de hoofdrollen Dudley Moore, Julie Andrews en Bo Derek Uitgebracht door: Warner Bros. (Holland) B.V. 16.15 - 18.00 uur: informeel contact

Film | 1979 | | pagina 11