NIEUWS VAN POLYGOON Woensdag 12 december jl. vond in het Tuschinski Theater in Amsterdam de feestelijke première plaats van Bert Haanstra's nieuwste film "Een pak slaag". V.l.n.r. Kees Brusse, regisseur/producent Bert Haanstra, Paul Steenbergen en Bernhard Droog. Een groot aantal medewerkers aan de film werd na afloop door Pim Jacobs (uiterst links) aan het publiek voorgesteld. 'KIEZEN HOEZO?" Onlangs vond de première plaats van de met subsidie van o.a. het Ministerie van CRM ver vaardigde film "Kiezen Hoezo?" van Hedda van Gennep. In deze film zien we vrouwen die vertellen hoe ze zelf in hun leven gekozen hebben, of vaker hoe ze niet hebben gekozen: of ze nu rijk waren of arm, als er een man kwam opdagen kozen ze als vanzelfsprekend voor hem. En ze pasten zich aan. Totdat Ook wij hebben het recht om ons leven zo in te richten als we willen, ook wij hebben recht om te kiezen, maar we realiseren ons dat nauwelijks. Regie: Hedda van Gennep; camera: Maarten Schmidt; muziek: Willem Breuker; produktie: Marjolijn de Vries, Marga Wolthuis, Rolf Orthel. Vertoningsduur: 47 minuten. In dit journaal beelden van de Natio nale Badminton Kampioenschappen in Utrecht waar Rob Ridder in het heren-enkelspel voor de achtste maal de titel behaalde. In het dames-enkel werd Joke van Beu- sekom voor de elfde achtereenvolgen de maal kampioene. In het heren-dub bel pakte de combinatie Van de Vlugt- Leidelmeyer de titel. Tijdens een live-disco show in Utrecht en Rotterdam brachten prominente Amerikaanse disco-zangers en zange ressen swingende muziek op de plan ken. Dansgroepen in de stijl van Tra volta completeerden de show. Verder een reportage in kleuren over een stenen woud in China, dat mil joenen jaren geleden door bewegingen in de aardkorst ontstond. Voor het Kerst-Journaal staan op het programma een verslag van een folk festival in Dordrecht, de tentoonstel ling van Nederlands zilver in het Rijks museum te Amsterdam en in de sfeer van Kerstmis een kleurenrepor- tage over de Cranberry-cultuur op het eiland Terschelling. Op 28 december zal dan een weer door Kees Stip vervaardigd overzicht ver schijnen, dat ditmaal onder de titel "Dag jaren '70" een terugblik geeft op de periode 1970 -1980.

Film | 1979 | | pagina 12