IN MEMORIAM CS. ROEM INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER Op vrijdag 7 december jl. is het erelid van onze organisatie de Heer CS. Roem op de hoge leeftijd van 82 jaar overleden. Kees Roem is zeer vele jaren werkzaam geweest in het Neder landse film- en bioscoopbedrijf. Hij is begonnen in de bioscoopsector. Hij heeft de Corso Cinema in Rotterdam een aantal jaren geëxploiteerd en de Schouwburg Bioscoop te Gouda. In 1933 werd hij directeur van de N.V. Filmfabriek Profilti en sindsdien heeft hij zich bewogen op de terreinen van de filmverhuur en filmfabricage en de filmproduktie. Door zijn kennis van zaken nam hij al gauw een speciale plaats in. Het is vanzelfsprekend dat een man van een dergelijk kaliber geroepen werd tot de vervulling van vooraan staande functies in de Nederlandse Bioscoopbond. Als bioscoopexploitant was hij al be stuurder van de toenmalige afdeling Rotterdam van de Bioscoopbond; in 1932 en '33 was hij afdelingsvoorzitter. In 1936 werd hij vice-voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en in datzelfde jaar ook vice-voorzitter van de Bond. Sindsdien heeft hij nagenoeg alle functies in de Bond bekleed, tot en met het Bondsvoorzitterschap. Hij was een der oprichters van de Be drijfsafdeling Filmproduktie. Sedert de oprichting in 1952 tot 1967, toen hij zich uit zijn organisatorische functies terugtrok, is hij voorzitter van deze bedrijfsafdeling geweest. Gedurende 37 jaar heeft hij de Neder landse Bioscoopbond en zijn leden gediend. In 1968 ontving hij dan ook de hoogste onderscheiding in onze or ganisatie: het erelidmaatschap. De Heer Roem was een verenigingsman bij uitstek, een uiterst bekwaam be stuurder en een uitnemend onderhan delaar. Wij zijn hem bijzonder veel dank ver schuldigd voor hetgeen hij in zijn Bondsfuncties en als zakenman voor het Nederlandse filmwezen heeft ge daan. Op 10 december jl. werd de Heer Roem onder grote belangstelling zowel van binnen als buiten de bedrijfstak ter aarde besteld. Een groot aantal erele- den en hoofdbestuursleden gaf acte de présence. Namens onze organisatie sprak de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland een afscheidswoord. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering vaa de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Laatje broek maar zakken 1) (The jerk) De mafkees (Hero at large) Bang Bang (Bang Bang) Grimy's tales (Grimy's tales) Hot honey (Hot honey) Jack en Jill (Jack 'n Jill) Over the edge (Over the edge) Rita voor alles in (Misbehavin') Zware lading (Heavy load) Geslachtsrijpe meisjes (L'heritière) De lolbroek (Le jouet) Perverse heerlijkheden 2) (Barmaid ajouir) Een schat van een hoertje (Une hotesse tres spéciale) De navolgende filmtitels zijn vervallen: 1) De mafkees 2) Meisjes van de pornobar Naam houders exploitatie rechten: C.I.C. Gofile Spiendal

Film | 1979 | | pagina 13