GANNES1980 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 7 30 mei 1980 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.T.H, van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Cannes1980 pagina 1 Produktie pagina 4 Canadezen in Tuschinski pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 Het 33e Internationale Filmfestival in Cannes werd in de eerste week van 9 tot 16 mei gekenmerkt door een zekere matheid, die niet in de laatste plaats was toe te schrijven aan het slechte weer. De in deze eerste week vertoonde films konden ook niet bijdragen tot het schep pen van een echte festivalssfeer. Op vrijdag 16 mei werd traditiegetrouw de Hollandse dag gehouden in 'Les Allées'. Naast praktisch de gehele Nederlandse kolonie waren ook veel buitenlandse gasten aanwezig. Het was ook de dag van de première van de nieuwste film van Sam Fuller 'The Big Red One' in Cannes. Ondanks de drukte van die dag vond Fuller nog de gelegenheid om een bliksembezoek te brengen aan 'Les Allées'. Hij gaf een interview aan Maarten van Rooijen voor het programma 'Voor een briefkaart op de eerste rang' dat tegen de tijd van de uitbreng van de film in ons land te zien zal zijn. Het enige incident in de eerste week was een vakbondsactie waardoor het Festivalpaleis en alle bioscopen in het donker kwamen te zitten. Voorstellingen moesten afgelast worden of verschoven en de voorstel lingen op de filmmarkt liepen volledig in het honderd. Na Fuller begon het circus rond de kaartjes voor de films van bekende regisseurs, een onbegrijpelijk spektakel dat ieder jaar meer ergernis wekt. Hal Ashby, de regisseur van 'The China Syndrome' van het festival van vorig jaar, was weer present met een bijzonder sterke film, 'Being There' met Peter Sellers in de hoofdrol. Zoals gebruikelijk wordt er in de wandelgangen veel gespeculeerd over de Palmwinnaars. Om meestal commerciële redenen worden allerlei geruchten verspreid, uiteindelijk bracht de uitslag toch nog de nodige verrassingen. FILM Bij de voorplaat: Hen scène uit "Kagemusha" van Akira Kurosawa, één van de. Gouden Palm-winnaars Een overzicht van de gezellige drukte in 'Les Allées'

Film | 1980 | | pagina 5