J film. De Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland en mevrouw Jaspers van Gofilex en de heer J. van Dommelen. Een aantal Joegoslavische gastee Rob Houwer (rechts) met de heren Landré, Smittenaar en Van Leeuwen van de Rijksvoorlichtingsdienst V.l.n.r. mevrouw De Nijs, de heren Bakker en Dresscher jr., mevrouw Vieyra en de heer Dresscher sr. -v De jury van Cannes 1980: Rond acteur Kirk Douglas (4e van rechts), die als voorzitter fungeerde, v.l.n.r. de Joegosla vische regisseur Veljko Bulajic, de Italiaanse criticus Gian- Luigi Rondi, de Franse producente Albina du Boisrouvray de Belgische regisseur André Delvaux, de Engelse ontwerper Ken Adam, Leslie Caron, de Franse criticus Rohert Benayoun en de Canadese producent Michaël Spencer. Het laatste jurylid de Amerikaanse criticus Charles Champlin ontbreekt op deze foto. De Gouden Palm werd weer gedeeld en wel door: 'All That Jazz' van Bob Fosse en 'Kagemusha' van Akira Kurosawa Beste mannelijke hoofdrol voor Michel Piccoli in 'Salto nel vuoto' van Marco Bellocchio. Beste vrouwelijke hoofdrol voor Anouk Aimee in dezelfde Beste mannelijke bijrol voor Jack Thompson in 'Breaker Morant' van Bruce Beresford. De Palm voor de beste vrouwelijke bijrol werd ook gedeeld nl. door Carla Gravina voor 'La Terrazza' van Ettore Scola en Milena Dravic voor 'Poseban tretman' van Goran Paskaljevic. De Palm voor de beste mise en scène ging naar de film 'Constans' van Krzysztof Zanussi. De Palm voor het beste scenario ging naar Ettore Scola en Scarpelli voor 'La Terrazza'. Een speciale prijs van de jury ging naar Alain Resnais voor 'Mon oncle d'Amérique' De Palm voor de beste korte film werd in de wacht gesleept door 'Seaside woman' van Oscar Grillo. De enig officiële Nederlandse deelname aan dit festival is de film 'Opname' van het Werkteater, die draaide in de Quin- zaine des Réalisateurs. De programmering was enigszins on gunstig nl. tegen het einde van het festival. De buitenlandse* belangstelling was er echter niet minder om. Twee Neder landse speelfilms werden goed verkocht in Cannes. In de De Nederlandse stand op de filmmarkt.

Film | 1980 | | pagina 6