Producent René Solleveld (midden) met regisseur Jean-Olf Lammers en producent Anthony van der Putten die veel eer inlegden met hun korte film 'Vincent's vogeldief'. eerste plaats 'Spetters'. VSE-Film had een intensieve cam pagne voorbereid, niet alleen met buttons, stickers, tassen en T-shirts. Ook een grote advertentiecampagne in de voor het festival meest belangrijke bladen, die dagelijks verschij nen: Screen International en Le Film Francais. Op het festival werden contracten afgesloten voor 'Spetters' ter waarde van ruim één miljoen gulden. In heel Europa zal de film te zien zijn. In het Verre Oosten werd gevraagd om een Engelstalige versie. Binnenkort zal dan ook in de Verenigde Staten begonnen worden met een Engelstalige dubbing, die nog meer mogelijkheden voor de buitenlandse markt met zich brengt. Een tweede Nederlands succes is 'Cha Cha' van Herbert Curiel. De voorstellingen in de filmmarkt werden zeer goed bezocht en zowel voor 'Spetters' als voor 'Cha Cha' werd nog een extra voorstelling ingelast. Ook 'Cha Cha' zal in praktisch heel Europa op de bioscoop doeken verschijnen, alhoewel het 'touwtrekken' nog niet allemaal met getekende contracten is afgesloten. De nieuwe reeks promotiefolders van het Productiefonds voor Nederlandse films gingen ook dit jaar weer goed van de hand. Deze extra stimulans t.b.v. de filmproduktie bestond nu voor het derde achtereenvolgende jaar en wordt alge meen om de continuïteit van de reeks internationaal ge waardeerd, aangezien men een handzaam losbladig over zicht van de Nederlandse speelfilm op een praktische ma nier kan bundelen. V.l.n.r. Herbert Curiel, Reg ten Zijthof en Wim Verstappen. Maarten van Rooyen in gesprek met Sam Fuller en twee ac teurs uit zijn film 'The Big Red Onelinks Robert di Cicco en Robert Carradine. Mevrouw Grünstein met zoon uit Rome legde veel nuttige contacten Hans Kemna in gesprek met Cees van Ede van Cinevisie en Guus van Waveren. -^

Film | 1980 | | pagina 7