CRM-FILMS In de loop van mei werden door het Ministerie van CRM weer een drietal films getoond die ofwel met steun van dit departement ofwel in opdracht daarvan tot stand kwamen. Kees Maaswinkel, Karel Schmeink en Willem Sutherland maakten de 8 minu ten durende film "Europa". Zij tracht ten in deze film een beeld op te roepen aan de hand van de historie, de cultuur en vooral de veranderingen in de cul tuur gedurende de eeuwen in dit we relddeel, gesuggereerd door beelden van ruïnes en gebouwen vanaf de Griekse oudheid tot heden. "24 Uur" (met een lengte van 45 mi nuten) van Alie Wiering en Ruud Mon ster bestaat uit een dertigtal korte scènes, die zich in chronologische volg orde afspelen op één dag. Centraal daarbij staan vijf hoofdpersonen die regelmatig op een later moment van de dag terugkeren. De oorspronkelijke op zet van de makers de helft documen taire opnamen en de helft gespeelde 'scènes verwerken is tijdens de opna men, die vier maanden hebben ge duurd, gewijzigd ten voordele van de speelfilmkant Naar aanleiding van een in 1978 gepu bliceerd rapport "Vrouwenemancipa tie en Overheidsvoorlichting" besloot de Voorlichtingsraad, waarin alle de partementen verenigd zijn, naar wegen te zoeken om de inderdaad negatieve conclusies, waartoe de samenstellers van het rapport ten aanzien van de wijze waarop de vrouw in de voorlich ting van de overheid (en in de reclame) wordt gepresenteerd, waren gekomen, om te kunnen buigen. Nouchka van Brakel kreeg de opdracht een film te maken die voorlichters, maar niet zij alleen, duidelijk kan maken dat het gerichte of latente onderscheid dat nog steeds in vele gevallen onterecht wordt gemaakt tussen man en vrouw bepaald aan een nieuwe beoordeling toe is. Tegelijkertijd verscheen een brochure over dit onderwerp die evenals de film de titel "Het Verschil" meekreeg.

Film | 1980 | | pagina 9