VM MEMAAST NIEUWE FAMILIEFILM NIEUWE R.V.D.-CATALOGUS NIEUWS VAN POLYGOON Karst van der Meulen, de Nederlandse filmer gespecialiseerd in jeugd- en fa miliefilms, bekend van films als "Circus op Stelten", "Oom Ferdinand en de Toverdrank", "Peter en de Vlie gende Autobus" en "Martijn en de Magiër", is 25 juni van start gegaan met de nieuwe Nederlandse familie film: "De Bende van hiernaast". Een spannende komedie, waarvan Karst zowel producent als regisseur is. Van der Meulen, in het buitenland al ettelijke malen met prijzen bekroond, heeft acteurs als Lex Goudsmit, Hans Boskamp, Kitty Janssen, Gerard Cox, Piet Romer, Leen Jongewaard en André van de Heuvel kunnen contrac teren. Naast deze deze veelbelovende rolbezetting der volwassenen vinden we tevens in de kinderrollen bekende namen als Bart Gabriëlse ("Martijn") en Marieke Jacob terug. Het scenario is ook deze keer door Piet Geelhoed verzorgd en geeft niet alleen spanning en humor aan, maar laat ook zien dat in een leefgemeenschap als een flatgebouw met daar vlakbij een woonwagenkamp heel wat strubbelin gen kunnen voortkomen uit vooroor delen. Hoe zich dat allemaal ontwikkeld en hoe het afloopt zal vanaf Kerstmis in heel Nederland in de bioscopen te zien zijn, als de film in première gaat. Een extra verrassing is dat Tony Eyk, de dirigent/componist de muziek voor de film zal verzorgen. Onlangs is de Rijksvoorlichtingsdienst- Filmotheekcatalogus 1980 uitgekomen. In deze catalogus zijn circa 1.200 film- beschrijvingen opgenomen, te zamen met een alfabetische lijst, een lijst met onderwerpen en een overzichtelijk trefwoordenregister. De Rijksvoorlichtingsdienst-filmotheek heeft 16 mm geluidsfilms op allerlei gebied in het bestand, bv. korte speel films, animatiefilms, documentaires, films over de Koninklijke Familie, over kunst, milieuproblematiek, etc. De prijs per catalogus bedraagt f 15,— U kunt de catalogus schriftelijk aan vragen bij Rijksvoorlichtingsdienst, Onderafdeling Filmotheek, Anna Paulownastraat 76 2518 BJ 's-Gravenhage Na ontvangst van uw aanvraag, wordt u een accept-girokaart toegezonden. In Polygoon Journaal No. 29 dat op donderdag 10 juli zijn roulatie door de Nederlandse bioscopen begon, wordt aandacht geschonken aan de ruiter training voor de Olympische Spe len in Moskou. Folkmuziek groepen uit het binnen- en buitenland traden op in de Rotter damse Doelen waar een internationaal folkfestival was georganiseerd. Het journaal wordt afgesloten met een kleuren reportage over het hertenbe stand op de Veluwe dat door een aan tal speciale voorzieningen op peil wordt gehouden. Voor de volgende journaals staan o.a. op het programma een reportage over het North Sea Jazzfestival in Den Haag en over een cursus parachutespringen.

Film | 1980 | | pagina 5