VOORSTELLINGENCYCLUS TECHNIEK ten van het uitgaan binnen de deur te halen. Dat hield het opzetten van een horeca-gebeuren in. Geen eenvoudige en bovendien nog altijd een bijzonder kostbare en ook kwetsbare zaak. Koppies wilde niet alleen een goede hap eten kunnen brengen, maar ook een enigszins verfijnde, bovendien een mogelijkheid zowel voor als na de voorstellingen. Men had ook een verregaande service verlening op bioscoopgebied voor ogen. Dat wil zeggen ook ochtendvoorstel lingen geven en veel nachtvoorstellin gen, de hele week door. In een grote stad als Amsterdam en zeker in een dergelijk uitgaanscentrum moet het 'bioscoopje pikken' eigenlijk op elk uur van de dag mogelijk zijn, zegt Koppies. En hij heeft woord gehouden. Amsterdam is drie bijzondere biosco pen en een filmhuis rijker geworden en het publiek toont duidelijk waarde ring voor de durf die uit deze plannen blijkt. Om 11 uur 's morgens gaat het café open en dan staat het personeel ruim twaalf uur lang klaar om gasten en bio scoopbezoekers van dienst te zijn. Een bijzondere aankleding van het ge heel is duidelijk zichtbaar op de hier bij afgedrukte foto's. Een stukje nos talgie heeft gestalte gekregen in onze branche, misschien toch ook een beetje een nieuwe trend die op andere gebieden reeds langer bestond en nu ook sterk begint door te werken in het bioscoopbedrijf. Alle zalen zijn qua projectie uitgerust met de nieuwste Philips-apparatuur, die ook in de beperkte ruimte die voor de projectie-installaties beschikbaar was zonder problemen opgesteld kon wor den. Een tweede technisch vernuft is te vin den in de centrale kassa van het com plex, waar een electronische NRC-kas- ka op proef is opgesteld. Dit systeem wordt nog verder verfijnd. Geruime tijd geleden hebben wij op deze pagi na's reeds gewag gemaakt van de proef nemingen. Het meest geperfectioneer de systeem dat op dit moment haal baar is zal waarschijnlijk in september aanstaande in het Cinecentercomplex in gebruik worden genomen om een vlotte doorstroming van bezoekers mogelijk te maken en ook het perso neel veel werk wat betreft het afslui ten van de kassa uit handen te nemen en een goede controle op het bedrijfs- gebeuren mogelijk te maken. De ser viceverlening aan het publiek zal dan hier ook weer een stapje verder zijn ge komen en dat is toch in de allereerste plaats ons devies. Cinema Coraline Cinema Peppe-Nappa De efficiënte cabine

Film | 1980 | | pagina 7