LUXOR IN DE GROND PLANNEN VLOT In Beverwijk zijn de plannen voor de nieuwe Luxor theaters niet in één nacht geboren. Het is ook een heel ingrijpende operatie geweest. De bioscopen zijn gevestigd in een groot nieuwbouwproject grenzend aan het station. De oude Luxor bioscoop aan de Breestraat is met de grond gelijk gemaakt en de beide nieuwe zalen bevinden zich twee meter onder de grond onder een complex premie-koopwoningen annex winkels. De plannen voor deze ambitieuze nieuwbouw dateren al van 1973. Er is vanaf die tijd steeds intensief overleg geweest tussen alle betrokken instan ties waaronder de aannemer Smit's Bouwbedrijf, de gemeente en vanzelf sprekend de beide eigenaren de broers Van Frank. Zij stelden nadrukkelijk dat de serviceverlening aan het publiek niet mocht verminderen onder invloed van de verplaatsing van de bioscoop. Het bouwbedrijf heeft daar ook zeer zeker rekening mee gehouden en is zeer omzichtig te werk gegaan bij de sloop van het complex waarin het oude Luxor theater was gevestigd. Alleen in de periode van de definitieve verhuizing hebben de filmliefhebbers uit Beverwijk en de regio wat ongemak ondervonden. De gehele bouwfase is betrekkelijk vlot verlopen, als men in aanmerking neemt dat de bouwvoorschriften eisten dat de bebouwing ter plaatse niet ho ger mocht worden dan 8.80 meter. Door de betrekkelijk hoge prijs van de grond ter plekke, in verband met de uiterst gunstige en centrale ligging moest vanzelfsprekend gewoekerd wor den met de ruimte. Het nieuwe bio- De ruime foyer die omgeb worden tot Luxor 3 De passage gezien van de 'achterzijde' Het vooraanzicht van Luxor 2

Film | 1980 | | pagina 6