LUXOR-BEVERWIJK VANDALISME VERZORGD scoopcomplex Luxor is heel strate gisch gesitueerd aan een passage di> een belangrijke verbinding vormt tus sen het parkeergebied en een van d< belangrijkste winkelstraten. Aan beide zijden bevinden zich vitrines voor de twee bioscopen. Ten tijde van ons bezoek was aan de zijde van de Meer straat de gevel nog niet gereed. De hierbij afgedrukte foto is eigenlijk de 'achterkant' van de passage. Het valt te betreuren dat een passage als waarvan hier sprake is altijd weer aantrekkingskracht uitoefent op van dalen. De heer Van Frank toonde ons de ruit van zijn buitenkassa die volle dig vernield was. Ook zijn vitrines hebben het al eens moeten ontgelden om over de aangebrachte verlichtings armaturen nog maar te zwijgen, die blijken bij voortduring vernield te moeten worden. Gelukkig kon de heer Van Frank constateren dat het vanda lisme bij zijn entreedeuren ophoudt. Men heeft het interieur van de bio scoop totnutoe met rust gelaten. Het geheel ziet er zeer verzorgd uit. Het aantal zitplaatsen in de grote zaal bedraagt 230 en in Luxor 2 kunnen 78 personen een comfortabele zitplaats vinden. Mocht er in de toekomst nog ruimte blijken te zijn dan kan door een zeer eenvoudige ingreep de ruime foyer worden omgebouwd tot een derde zaal. Het projectiegat en de ca bineruimte zijn zelfs al aanwezig. De vloer ligt hellend en wel klaar onder een tijdelijke houten vloer. De ver wachting is dat door de huidige beide nieuwe theaters met een aantrekkelij ker en vanzelfsprekend gevarieerder filmaanbod het bezoekcijfer aanmerke lijk zal toenemen, zodat in de toe komst de verdere uitbreidingsplannen gestalte kunnen krijgen. Het publiek in de IJmond heeft nu al een aantrekke lijke keuzemogelijkheid en alle film genres zouden dan nog beter dan op dit moment aan bod kunnen komen. De cabine met de moderne Philips apparatuur Het doekaanzicht van Luxor 2 5

Film | 1980 | | pagina 7