IN MEMORIAM INSCHRIJVING IN HET NAAMREGISTER BONDSCONGRES 1980 Op dinsdag 30 september a.s. zal in het Philips Ontspannings Centrum het vierde Bondscongres plaatsvinden. Reserveer deze datum in Uw agenda. ERRATUM: In het vorige nummer van onze uitgave is een storende fout geslopen in het openingsartikel 'De Filmkeuring heeft haar twijfels'. In de alinea 'Een tweede bezwaar enz. is een regel weggevallen. De juiste tekst luidt: 'Een tweede bezwaar, van meer algemene aard, staat in verband met de omstandigheid, dat sommige films niet aan de Filmkeuring wor den aangeboden, waardoor zij alleen aan personen boven 16 jaar mo gen worden vertoond.' Na langdurige ziekte is op 8 augustus jl. in Den Haag op 64-jarige leeftijd overleden, de heer Theo van den Heuvel. De overledene werkte destijds bij de technisch/commerciële dienst van Siemens en was aldus in het bedrijf een bekende figuur. Hij maakte verder deel uit van verscheidene technische groe peringen en verleende regelmatig medewerking aan ons opleidingsinsti tuut voor operateurs. Reeds ongeveer 10 naar geleden moest hij om gezondheidsredenen allerlei functies neerleggen en daarna leidde hij in toenemende mate een terugge trokken bestaan. Met hem is wederom een van de pioniers van de na-oorlogse bioscooptechniek gestorven. Bij de teraardebestelling op 13 augus tus is door een aantal oud collega's uit zijn technische wereld, afscheid van hem genomen. Op 17 augustus jl. is in Hulst overleden de heer C.J. Jelles, oud-exploitant van de bioscopen Nutsbio te Driebergen, Marinekamp Doorn, Harmonie te Maarssen en Het Centrum te Leersum. Voorts was de heer Jelles vanaf 1964 als firmant betrokken bij de exploita tie van de Munt Bioscoop te Enkhui- zen en exploiteerde hij samen met de heer S. Spanjaart vanaf 1966 de reis bioscoop Firma Refion alsmede van 1972 tot en met 1976 de autobio scoop te Drouwen. Hij maakte van 1961 tot 1963 deel uit van het bestuur van de Afdeling Het Centrum. De heer Jelles is gedurende een 34-tal jaren actief bij de gang van zaken in het bioscoopbedrijf betrokken geweest en was dan ook een bekende en geziene figuur in de bioscoopwereld. Vele bedrijfsgenoten zullen de beste herinneringen bewaren aan zijn sympa thieke persoonlijkheid. De crematie heeft op 20 augustus onder grote belangstelling plaatsge vonden op Driehuis Westerveld. Onder de sprekers was de Bondsvoor zitter, de heer J. Nijland die namens het Hoofdbestuur het woord voerde en de verdiensten van de overledene voor het filmbedrijf schetste. Ingevolge artikel 4 van het Reglement op het Naamregister zijn de navolgende verzoeken tot inschrijving van titels in het Naamregister gedaan. Voor het indie nen van bezwaren tegen de verlangde inschrijving, hetgeen binnen acht dagen na verschijning van dit blad schriftelijk bij het Hoofdbestuur moet geschieden, raad plege men artikel 6 van het Reglement op het Naamregister. De tussen haakjes geplaatste namen zijn de buitenlandse titels, die uitsluitend worden gepubliceerd ter oriëntering van de leden. Filmnamen waarvoor inschrijving is verzocht: Naam houders exploitatie rechten: Het eiland der verschrikking C.I.C. (The island) Gloria Columbia (Gloria) En toen kwamen de Amerikanen 1) Nova (Yanks) The shining Warner (The shining) De navolgende filmtitel is vervallen: 1) Yanks CONTACTMIDDAG van de leden en donateurs van de Nederlandse Bioscoopbond DINSDAG 2 SEPTEMBER 1980 in Cinema International August Allebéplein 4, Amsterdam Zaal open: 13.30 uur Aanvang filmvertoning: 14.15 uur THE LONG RIDERS regie: Walter Hul in de hoofdrollen: De gebroeders Carradine, Keach en Quaid Uitgebracht door: Nova Film 16.15 18.00 uur: informeel contact

Film | 1980 | | pagina 11