Nee jongetje, nog vier jaar wachten,.. QBXafiï NOGMAALS JEUGDFILMKEURING Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 13 22 augustus 1980 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J. Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Nogmaals Jeugdfilmkeuring pagina 1 Produktie pagina 3 Vernieuwd Rijksfilmarchief pagina 4 Produktie pagina 6 Bondsnieuws pagina 7 Premières pagina 8 In de knipsels van de Nederlandse Filmkeuring, augustus 1980 nr. 33 troffen wij een interessant ingezonden stuk aan van een lezer van "Het Vrije Volk" in Rotterdam. Het artikeltje spreekt geheel voor zichzelf en wij drukken het onderstaand af. De secretaris-directeur van de Nederlandse Filmkeuring reageert op 22 juli per brief aan de Redactie van "Het Vrije Volk". Ook deze brief geven wij integraal weer. In deze brief wordt gesteld dat het te wijten is aan de betrokken film verhuurder en/of bioscoopexploitant dat de film alleen toegankelijk is voor personen boven 12 jaar. Dit is een onjuiste voorstelling van zaken. De Filmkeuring verlegt de verantwoordelijkheid ten onrechte naar het filmbedrijfsleven. Het is ten slotte de Filmkeuring die coupures verlangt en leeftijdsgrens be paalt, niet het filmbedrijfsleven. Weken hebben we er FILM ISSN 0166-1477 Bij de voorplaat: Regisseur Frans Weisz en cameraman Theo van de Sande bij de opnamen voor de nieuwe Nederlands/Duitse co-produktie 'Charlotte'. naar toegeleefd. mijn zoon van acht en ik. Naar de komst van De zwarte hengst. Dat zouden een paar mooie, spannende uren worden in het donker van de bioscoop, zoveel opwindender dan het huiselijke televisiescherm, waarop de opzienbarende daden van het paard breed werden uitgemeten. Ha, dat was nog eens wat anders dan het reeds lang uitgelezen Jungleboek of het doorzich tige profiteren van De Mup- pet-film. Alle regen kon het vuur van ons enthousiasme over de edele viervoeter niet do ven. Integendeel! daar was een heel andere koude dou che voor nodig. De uitspraak van de dames en heren van de filmkeuring, die in hun ondoorgrondelijke wijsheid de avonturen van de zwarte hengst al te schokkend von den voor de tere kinderziel. Uit hun pedagogische bagage toverden zij de zware gren dels-van-het-welzijn-van- het-kind-tot-twaalf-jaar en schoven die voor de deur, die kinderen van alle leeftijden doorlaat. Daar sta je dan als jongetje van acht Waar mag je wel In? Maar kereltje, dat spreekt toch vanzelf. Voor jou is er Kramer versus Kra mer, daar steek je wat van op! Voor jou is er de I...van Icarus, daar neem je wat van mee! Wat dacht je van De Vrek, al staat er in de adver tentie bij: "niet geschikt voor de allerkleinsten." Of 1941, waarin zoveel gebeurt dat een getrainde filmgek het niet kan bijhouden, Je mag niet klagen, ga maar eens lekker lachen bij de nieuwe film van Jerry Lewis. Want kinderen moe ten lachen, spanning is niet goed voor ze. Is het niet roerend? Of zul len we die filmkeuring nu maar eens echt afschaffen en het aan ouders overlaten naar welke film ze hun kin deren willen sturen. Die van acht is er voor! J. H. de G.

Film | 1980 | | pagina 5