I E TOEGANKELIJKHEID Ti \<tii 5 Paulownastraat met een opslagmoge-, lijkheid voor 45.000 blikken bedraagt de totale opslagcapaciteit 65.000 blikken van 300 meter 35 mm-film per blik d.w.z. zo'n 10.000 uur film. Gezien de grote hoeveelheid en het historische karakter van het materiaal, waaraan men een schat van informatie kan ontlenen, besteedt men de groot ste zorg aan de toegankelijkheid van het beschikbare materiaal. Tot op he den werd gewerkt met diverse handsys- temen. Met het oog op de toekomst is in 1979 een begin gemaakt met een compu tersysteem dat een 'on-line' zoekmoge lijkheid kan bieden in de titelbeschrij ving, die conform de internationale standaardeisen is opgesteld. De opslag van het informatiemateriaal geschiedt in de computers van het Rijks Compu ter Centrum in Apeldoorn. De be schrijvingen van het materiaal wor den door experts (b.v. personen die een bepaald voorval persoonlijk heb ben meegemaakt) thuis gemaakt aan de hand van videobanden. Met het herbouwde filmarchief heeft de overheid nu de mogelijkheid ge kregen om niet alleen filmmateriaal dat al in eigen beheer is verantwoord op te nemen, maar ook eventueel door derden aangeboden materiaal op te nemen en voor het nageslacht veilig te stellen. Boven: De filmkluizenwand gezien vanaf de buitenzijde. De bouw is dusdanig dat in geval van brand of explosie door het nitraatmateriaal het vuur of de kracht zich een weg naar buiten baant, zodat het interieur van de bunker gespaard blijft. Midden: De videoruimte met de meest geavan ceerde technische apparatuur. Onder: Een kijkje in de kluizengang met de vier geconditioneerde nitraatfilm- kluizen.

Film | 1980 | | pagina 9