i6a photokina wso Het nieuwste snufje op de Philips-stand, een door Willi Burth ontwikkeld eindeloze lussysteem. Dit is op iedere non rewind installatie te monteren en maakt zo continu projectie mogelijk; het inleggen van de film voor iedere voorstelling komt te vervallen. In het verkoopprogramma van Philips is een eenvoudige (goedkope) Tsjechische Meopta projector opgenomen, aan gepast voor het non-rewind systeem. De bekende tweejaarlijkse tentoonstelling op het gebied van foto, film en tegenwoordig ook video, ligt weer achter ons en vele bedrijfsgenoten zijn zeker ook ditmaal weer een kijkje in Keulen gaan nemen. Ook al was er op ons bioscoopgebied, zoals te verwachten 'viel, weinig nieuws, toch was de Photokina als schouwspel wederom bijzonder indrukwekkend. Het aantal stands was weer groter dan voorheen en beliep ruim 1100 stuks, waardoor niet minder dan 33 landen ver tegenwoordigd waren. De waarde van de tentoongestelde apparatuur op de verschillende vakgebieden bewoog zich zeker in de vele honderden miljoenen. Door middel van onderstaande fotoserie geven wij een beknopt overzicht van een aantal nieuwtjes. Daarnaast was bij Philips nog een studieprojector te zien, aangesloten op een eenvoudige computer waarmede o.a. voorgeprogrammeerde montage of controlewerkzaamheden verricht konden worden. Een andere studioprojector had afzonderlijk aangedreven sprockets en een ontkoppelbaar kruis met dito vlinder bij versnelde achteruitloop (120 bid./ sec). Het voornaamste echte nieuwtje, dat goed geheim was ge houden, werd ongetwijfeld gevormd door een 35mm ein deloze lussysteem, ontwikkeld door de constructeur/bio scoop eigenaar Willi Burth, die tevens ongeveer 18 jaar ge leden de non rewind apparatuur heeft uitgedacht en ont worpen. Bij het eindeloze lussysteem komt het steeds op nieuw inleggen van de film voor of na iedere voorstelling te vervallen, zodat desgewenst continu projectie mogelijk is. De benodigde apparatuur kan op een bestaande non rewind installatie worden gebouwd. Levertijd en prijs waren bij het ter perse gaan van deze editie nog niet bekend. Volledig automatische projectie behoort binnenkort tot de mogelijk heden. Nu nog maar wachten op iets dat de projector tussen de bedrijven door ook nog automatisch schoonmaakt! In het kader van mogelijke automatisering van bestaande in stallaties toonde Hasso een objectief-wissel systeem op rails, heen en weer te verschuiven door middel van een electro- motor, kadeer-inrichting en masker wisseling gemonteerd op een oudere Philips projector.

Film | 1980 | | pagina 6