Cinema International 2 zweeft Sinds 13 november van het vorige jaar draait in Amsterdam een nieu we bioscoop: Cinema International 2 aan het August Allebéplein. Deze uitbreiding kon wel haast niet uitblijven na het succes van Cinema International 1. Dit theater dat op 20 maart 1975 geopend werd op de plaats van de oude Cinema West, waarvan eigenlijk alleen de vier buitenmuren overeind waren blijven staan. EIGEN STIJL CONSTRUCTIE BEHOEFTE Cinema International is één van de vijf tig bioscopen die het gelijknamige con cern over de hele wereld exploiteert. Het overgrote deel van deze theaters staat in de Verenigde Staten. Voor ontwerp en inrichting is wat het interi eur betreft één man verantwoordelijk en dat is de Zweedse binnenhuisarchi tect Lennart Clemens. Hij ontwierp ook de stoelen en het tapijt voor de 'oude' zaal. Voor zaal 2 kwam hij met een geheel nieuwe kleurstelling voor de speciaal ontworpen stoelen, bovendien kwam hij met een nieuw tapijtdessin met het ingeweven C.I.C.-logo. Heel groot is dit beeldmerk terug te vinden onder het doek van zaal 2 als een soort 'sculptuur' De zogenaamde 'love-seats', die in zaal 1 alleen op de achterste rij te vinden zijn, werden boven ook herhaald maar dan verspreid over alle rijen. Deze tweepersoons- banken blijken bij het publiek niet aan populariteit te hebben ingeboet. De uitbreiding met de tweede zaal was geen eenvoudige zaak. Architect Ir. Husslage, die ook tekende voor het ontwerp van zaal 1, heeft opnieuw een Het heien van de palen knap stuk werd afgeleverd. De nieuwe zaal staat als het ware boven de oor spronkelijke foyer op 18 palen van 13 1/2 meter lengte. Die geheid zijn tot op de eerste zandplaat. De zaal is dus vrijdragend, zodat nooit geluids hinder kan ontstaan. Het geraamte van de zaal bestond uit een maar liefst 35 ton wegende staalconstructie. Ook de nieuwe zaal werd uitgerust met aircon ditioning en heeft een eigen bijzonder fraai uitgevoerde toiletgroep. Door deze uitbreiding met een zaal van 120 stoelen beschikt Cinema Interna tional thans over een eigen move-over mogelijkheid, een behoefte die steeds sterker gevoeld werd. Ook komen er steeds meer films in het eigen produkt voor die duidelijk vragen om een klei nere zaal dan de 328 stoelen tellende zaal 1. Deze twee zalen met ieder een eigen karakter geven overduidelijk een verruiming van de programmering en De entree met kassa

Film | 1981 | | pagina 6