CENTRUM 2 -NIJMEGEN SPECIALE EISEN GEZELLIG het tweede theater. Links naast de in gang bevindt zich nog een verhuurde winkelruimte. Aan de buitenkant is niet te zien dat de bioscoop een twee de zaal heeft gekregen. Aan de achter kant is het echter duidelijk zichtbaar. Een plaatstalen wand markeert de contouren van de uitbreiding. De nieuwe zaal is gebouwd op de plaats van het dakterras van de bovenwonin gen, vertelt de heer Van der Mars. De draagconstructie van het dakterras moest vanzelfsprekend aanzienlijk ver zwaard worden om geschikt te kunnen zijn voor een dergelijke 'gewichtige' uitbreiding. Op een even eenvoudige als smaakvolle wijze heeft binnenhuis architect Ben Slothouber zich van zijn taak gekweten. In de foyer kwamen vijf ijzeren steunbalken te staan, die op geraffineerde manier werden bekleed met mahonie lambrizering en afge maakt met plantenbakken. De toilet groep moest verplaatst worden naar de andere kant van de foyer om plaats te maken voor de dubbelzijdige opgang naar zaal 2. Het hele theater straalt warmte uit door de donkere tinten van tapijt, stoelen en wandbekleding. Al deze facetten staan met het begrip ser viceverlening hoog in het vaandel van de heer Van der Mars. Een aardig staal tje hiervan is het schitterende tapijt dat kamerbreed doorloopt in het noodtrappenhuis. Dat de sfeer in een bioscoop klanten binding kan betekenen is genoegzaam bekend. De heer Van der Mars vindt dat een van de eerste vereisten, zorgen dat het publiek zich prettig voelt en aan de aankleding van zaal 2 is over duidelijk te zien hoe men zich heeft in gespannen om het de bezoekers van deze 175 stoelen tellende tweede zaal zo veel mogelijk naar de zin te maken. Waar men ook kijkt in het gebouw het ziet er overal allemaal even verzorgd uit. In de foyer zijn voldoende zitjes waar men met een consumptie nog even kan verpozen. Uitgebreide vitri nes geven nog extra aanvullende infor matie over het programma. Bijzonder opvallend is een aankondiging voor een film in de bioscoop van een collega. Desgevraagd verklaart de heer Van der Mars dat hij op zijn beurt natuurlijk een annoncering heeft voor zijn pro- dukt bij de collega en dat het bij het publiek bijzonder positief overkomt. Een aardig initiatief en weer een voor beeld van een stukje extra service aan de bezoekers dat zo belangrijk kan zijn. De ruime foyer met rechts de opgang naar zaal 2 De warm aangeklede zaal De cabine met de Bauer-apparatuur en rechts een moderne spoelentoren

Film | 1981 | | pagina 7