Met nieuwe face in de lift VOORPLEIN SPLITSING ISOLATIE Aan de Arnhemse Bakkerstraat heeft de Bioscoop Exploitatie Maat schappij in de afgelopen tijd een van de grootste renovaties op bio scoopgebied van de afgelopen jaren uitgevoerd. Het vanouds bekende Palace Theater is daar dermate ingrijpend onderhanden genomen dat men het zonder de lichtreclame aan de gevel niet meer terug zou kunnen vinden. Vroeger bevond de entree van de bio scoop zich een eind achter de rooilijn van de Bakkerstraat en had men een soort voorplein. Dat voormalige plein is nu nuttig gebruikt en volgebouwd met zes appartementen en twee dag- winkels. De ingang van de bioscoop is daar tussen gesitueerd in een arcade met êen aantal vitrines waarin de pro gramma's overzichtelijk worden aange kondigd. Een bescheiden aankondiging aan de buitengevel maakt het fïlmïief- hebbers attent op de twee films die op het programma staan. Het geheel har monieert met de totale gevel en stoort de flatbewoners niet. Door deze uit breiding naar de straatkant is een ro yale foyer ontstaan met een grote counter. Bovendien maakt ook de kassa deel uit van de hal. De vroeger 635 stoelen tellende zaal werd gesplitst door van het balkon een tweede zaal te maken met 202 zit plaatsen. Beneden bleven 230 stoelen beschikbaar door een royaal opgezet nieuw plan dat de beschikbare been- ruimte aanzienlijk verbeterde. De vroegere loges beneden achter in de zaal werden omgebouwd tot een ruime cabine. De totale renovatie werd in fasen uitgevoerd zodat zo min moge lijk overlast werd bezorgd aan het pu bliek. Uitsluitend in de eindfase voor de afwerking van het complex is het Palace Theater twee maanden gesloten geweest. Aan de geluidsisolatie is bijzondere aandacht besteed. Er is gekozen voor een kostbaar systeem dat dan ook butengewoon goed voldoet. Het is zonder meer mogelijk twee films met de grootste contrasten qua geluid ge lijktijdig te draaien zonder de geringste

Film | 1981 | | pagina 8