in dut iinniir" MEDIAVISIE 1981 Tweewekelijkse uitgave van de Nederlandse Bioscoopbond nummer 8 24 april 1981 Redactie en administratie: Postbus 5048 1007 AA Amsterdam Tel: 020- 79 92 61 Hoofdredacteur: J.Th. van Taalingen Eindredacteur: Bart Eldering Advertenties: Drukkerij Poortpers b.v. Torensteeg 3, 1012 TH Amsterdam Tel: 020-23 14 85 Mediavisie 1981 pagina 1 Produktie pagina 2-4 Buitenlands nieuws pagina 5 Bondsnieuws pagina 6 Statistische gegevens pagina 7-8 Evenals twee jaar geleden was de Bond, i.c. de Afdeling Audiovisuele Produktie, samen met het Genootschap van Band/Dia Producenten met een fraaie stand vertegenwoordigd op de tentoonstelling Media visie die van 8 tot 15 april in de Utrechtse Jaarbeurs voor de tweede maal plaatsvond. De opening van de tentoonstelling werd op 8 april verricht door Mr. E. Jurgens, voorzitter van de NOS die onder andere zei: 'Visie' en met name 'mediavisie' (visie op de media), daaraan heeft het nu juist de afgelopen jaren erg ontbroken. Dat zich vandaag toch nog een Mediavisie '81 manifesteert is daarom op z'n minst verheugend Na gesproken te hebben over de kennisoverdracht die hier wordt be oogd en te hebben gewezen op de grote hoeveelheid av-materiaal die bij de omroep aanwezig is, maar die alleen voor 'omroepdoeleinden' gebruikt kan worden, vervolgde Mr. Jurgens: "Aanstaande vrijdag bespreekt het NOS-Bestuur een voorstel waarbij we beginnen het be grip 'voor omroepdoeleinden' aan te passen aan de maatschappelijke praktijk. Bij educatieve uitzendingen is het sinds jaar en dag gebruike lijk de programma's ook op andere manieren een rol te laten spelen in een multi-mediaal pakket, bij voorbeeld door een cassette-bandje te leveren. Mits dit niet wordt verveelvoudigd en aan derden ter be schikking wordt gesteld, plegen de rechthebbenden daartegen geen bezwaren te hebben. Een groot probleem is hierbij overigens wéldat de vormgeving van educatieve programma's steeds minder afwijkt van die van normale omroepprogramma's, zodat de vraag is waar men de grens moet trekken. En als die grens vervaagt, dan wordt een regeling van de rechten steeds moeilijker. Hij besloot zijn toespraak als volgt: "Dames en heren, met educatieve omroep, met consumentenvoorlichting, met auteursrechten van om roepprogramma's val ik U lastig terwijl U bent gekomen om opnieuw vast te stellen, tijdens Mediavisie '81, hoeveel vernuft al gestoken is in de harde en in de zachte waren van Uw vakgebied. Met de vrome wens dat we ooit weer zo ver zullen komen dat we eerst weten te achterhalen wat we met nieuwe technieken willen, vóórdat die tech niek wordt uitgevonden en toegepast, verklaar ik Mediavisie '81 voor geopend." FILM ISSN 0166-1477 NEDERLANDSE BIOSCOOPBOND Bij de voorplaat: hen werkfoto uit de nieuwe Nederlandse speelfilm 'De stilte rond Christine M.' Geheel links regisseuse Marleen Gorris.

Film | 1981 | | pagina 3