FEESTELIJKE OPENING EURO CINEMA ARNHEM Op 15 april jl. heeft burgemeester J. Drijber de officiële opening verricht van het Euro Cinema Complex aan de Rijnstraat in Arnhem. Directeur J. van Dommelen bedankt hier op passende wijze de burgemeester voor het ver richten van de openingshandeling. Na afloop van de opening vond een druk bezochte receptie plaats, waar een groot aantal bedrijfsgenoten van hun belangstelling blijk gaf. Voor de Arnhemse bevolking werd nog een open huis-dag georganiseerd, waar bij men uitgebreid kennis kon maken met deze nieuwe aanwinst op bio scoopgebied. Tezijnertijd zullen wij in deze kolom men uitgebreid aandacht besteden aan deze vijf bioscopen. Norbert T. Auerbach is onlangs be noemd tot Chief Executive Officer van United Artists. Hij was vanaf begin dit jaar president en chief operating officer met de verantwoordelijkheid voor de totale produktie- en distribu tieoperaties. Hij volgt in deze nieuwe functie Andy Albeck op die sinds 1978 deze positie bekleedde en zich onlangs terugtrok. De president van de moedermaat schappij van UA, Transamerica Corpo ration, James R. Harvey, maakte deze promotie bekend en sprak daarbij het volste vertrouwen uit in Auerbach, die in korte tijd de topleiding op het hoofdkwartier in New York en de pro- duktiefaciliteiten in Culver City in handen heeft gekregen. In 1977 was Auerbach manager voor Europa in het Midden Oosten, in 1978 werd hij benoemd tot senior vice-pre- sident en foreign manager. De studio's in Hollywood mogen dan lijden onder diverse soorten financiële crises, de Amerikaanse bioscopen daar entegen verheugen zich in een beschei den "opleving". Ondanks het ontbre ken van grote publiekssuccessen loopt het bezoek niet terug maar blijft min of meer op hetzelfde niveau van de overeenkomstige periode in 1980, een goed jaar voor de meeste theaters. Heel voorzichtig wordt een klein tipje van de sluier over het programma van het Festival in Cannes opgelicht: in middels zijn vier filmtitels bekend ge maakt. Het Festival start op 13 mei met "Tre Fratelli" van Francesco Rosi met Charles Vanel, Philippe Noiret, Michele Placido en Andrea Ferreol. Vertoond wordt ook de Frans/Duitse co-produktie "Possession" gemaakt door de Poolse regisseur Andrzej Zulawski met (Francaise) Isabelle Adjani, (Duitser) Heinz Bennent en (Engelsman) Sam Neill. Uit Finland komt de film "Tulipaa" van het regis seursduo mevrouw Pirjo Honkasalo en de heer Pekka Lehto. Uit Engeland tenslotte komt "Chariots of Fire", het speelfilmdebuut van de 45-jarige Hughes Hudson, geprodu ceerd door David Puttnam, die er nu al voor de derde keer in is geslaagd een debuutfilm deel te laten nemen aan het hoofdprogramma in Cannes. The Mirisch Corporation heeft een nieuw langjarig contract afgesloten met Uniteri Artists. Dit werd onlangs bekend gemaakt door Norbert T. Auer bach en Steven Bach, senior vice-pre- sident produktie. Auerbach verklaarde dat de terugkeer van de beide broers Waker en Marvin Mirisch in belangrijke mate het gezicht van het produkt zal bepalen dat UA in de komende jaren zal leveren. In de periode 1957 tot 1974 toen de Mirisch Corporation gelieerd was aan UA ontvingen zij niet minder dan 76 Oscar nominaties en 28 Academy Awards, waaronder drie voor de beste film t.w. 'The apartment', 'West side story' en 'In the heat of the night'. Volgens Sam Goldwyn Jr. zal het pu bliek altijd opnieuw naar werkelijk grote films willen kijken. Het bewijs daarvoor is volgens hem de grote be langstelling die de Londense bioscoop bezoeker tussen de 20 en 25 jaar toont voor een hernieuwde uitbreng van "De Woeste Hoogte" uit 1939 met Laurence Olivier, "Merle Oberon en David Niven. Hierna staan op het pro gramma re-issues van Tom Jones, Look back in Anger en The Girl with the Green Eyes.

Film | 1981 | | pagina 7