Joh. Smit van Melior Films orga niseerde voor de pers en belang stellenden een samenzijn op de 'Plage Club des Sports' in Cannes met de hoofdrolspeler Leon Isaac Kennedy uit zijn nieuwe film 'Penitentiary' Vervolg Opdrachtfilm 1981 Kernenergie is voor vele buitenstaanders een geheimzinnig en gevaarlijk onderwerp, vol onzekerheden. Deze film straalt daarentegen zekerheid, zorgvuldigheid en pijnlijke prcisie uit. Dit wordt zeer duidelijk en zonder franje in beeld gebracht. Hoewel de film bedoeld is voor instructie van nieuw personeel, zal vertoning voor een breder publiek zeker goede diensten kunnen bewijzen. Een eervolle vermelding is in deze categorieën op zijn plaats voor 'Mariniers van nu', die Pim Korver film in opdracht va het Bedrijfsleven Rotterdam maakte. Deze promotiefilm geeft een kleurrijk beeld van dit roemruchte corps. De veel zijdigheid is in kort bestek technisch uitstekend weerge geven. 'Research at NLR' verdient als derde in de categorieën D tot en met H een zeer eervolle vermelding. Deze film van het Nationaal Lucht- en Ruimtevaartlaboratorium, gepro duceerd door Multifilm onder regie van Peter Alsemgeest, past voortreffelijk in een industrieel filmfestival. De toe komt van de industire en daarmee van onze welvaart is voor een aanzienlijk deel afhankelijk van toegepast weten schappelijk onderzoek. De jury verheugt zich er dan ook over dat de prestaties van deze zeer geavanceerde onderne ming middels deze goed uitgebalanceerde film internatio naal worden uitgedragen. Voor uitzending naar het 22ste Internationale Industriële Film Festival, (lat wordt gehouden van 29 september tot 5 oktober 1981 in Italië, zijn twaalf of dertien fdms aange wezen. Het maximum aantal per land is vijftien, maar per categorie niet meer dan drie. De jury bestond uit mevr. N.J. de Roo en de heren L. Claas- sen, mr. CA. Crena de Iongh, GJ. van Dorth, mr. S.P.M. Keessen en J.P. van Seters Een overzicht van een deel van de 250 bezoekers tijdens de jubileum manifestatie Opdrachtfilm 1981 (10 jaar), die op 17 juni jl. werd ge houden in het Euro Cinema complex te Den Bosch. Ook in Zeist heeft men niet stil gezeten. Het Figi-complex is omvangrijk gerenoveerd en verbouwd. De exploitanten, de familie Ruys zond ons o.a. de twee onderstaande foto's die voorafgaand aan onze eigen fotoreportage, al vast een goede indruk geven van het verzette werk.

Film | 1981 | | pagina 8