Bios in bank SCÈNE 1 en 2 - VENLO ZOEKEN CONDITIES HOOG PEIL In januari van dit jaar werd de Venlose binnenstad verrijkt met twee gloednieuwe bioscopen in de Nieuwstraat op een steenworp afstand van het autovrije centrum van Venlo. De bioscopen zelf zijn per auto bereikbaar en liggen niet in een wan delgebied zoals de beide andere exploitaties ter plaatse. De Bioscoop Exploitatie Maatschappij was reeds lange tijd op zoek naar een mogelijkheid tot het realiseren van een aantal nieuwe zalen. Bij het Scala Theater aan de Steenstraat bleken geen mogelijkheden tot uitbreiding te be staan. Het was dus een noodzaak een nieuwe lokatie te vinden aangezien het gebrek aan een move-over bioscoop zich steeds duidelijker deed gelden. Ook beschikte men in Venlo niet over een 'art-house', zodat toch een belang rijk deel van het gei'mporteerde pro- dukt niet in Venlo een adequate ver- toningsmogelijkheid kreeg. Begin 1979 kwam een makelaar met het voorstel om een te koop staand bankgebouw te bekijken op de moge lijkheden tot het vestigen van een tweetal bioscopen. Een eenvoudige opgave bleek het be paald niet te zijn, maar de ligging van het bestaande gebouw was uitermate gunstig. Architect Den Heijer uit Haarlem liet zich ook dit maal niet on betuigd. Hij heeft dan ook al menig project voor de BEM tot een goed ein de gebracht. Voorwaarde was dat de gevel van het gebouw gehandhaafd moest blijven. Bovendien mocht er geen woonruimte worden onttrokken en was een van de bijkomende condities dat de bestaande appartementen boven het bankgebouw ook niet mochten verdwijnen. Na lang wikken en wegen kwam er een bouw plan op tafel. De conclusie was dat de meest rendabele oplossing schuilde in het volledig slopen van het gebouw, op de voorgevel na, vanzelfsprekend. In een bepaalde fase kon bepaald ge sproken worden van een puinhoop, aangezien er niets meer was terug te vinden van het voormalige bankge bouw met bovenwoningen. Voordeel van deze radicale methode is in de eerste plaats dat men een zo opti maal mogelijke situatie kan realiseren, die in alle opzichten voldoet aan de technische eisen van vandaag de dag. Het resultaat in ogenschouw nemende Ook in Venlo kent men evenals in Zaandam, de z.g. barricadevoorstellingen, die een groot succes blijken te zijn mede dankzij de uitgebreide informatie die overzichtelijk voor het publiek in de vitrine is opgehangen.

Film | 1981 | | pagina 6