Veertigjarig Bondsjubileum Weer eens de toegangsprijzen van de bioscoop vervolg van pagina 1 Wij signaleren het artikel vooral vanwege het niet aflatende misverstand om het maar zacht uit te drukken over de zogenaamde hoge entree prijzen van de bioscopen. Zoals wij al hebben aan gevoerd, wijkt de prijsontwikkeling bij ons in wezen niet af van de algemene prijsontwikkeling. Men zou ook eens moeten kijken naar het prijs niveau en het prijsverloop bij andere, vaak gesub sidieerde, openbare vermakelijkheden om wat meer te begrijpen van de problematiek op dit ter rein. Over de opwekking aan het publiek om in een na burige gemeente goedkoper naar de film te gaan, maken wij ons op zichzelf genomen minder zorgen. Het publiek weet verdraaid goed dat de paar dubbeltjes voordeel die hiervan mogelijk het gevolg zijn, niet opwegen tegen de guldens nadeel van het vervoer, openbaar of particulier. vT VERKLAART de overeenkomst tussen eiseres en gedaagde tot le vering en afname van nog 4 U5R-installaties ontbonden; VEROORDEELT gedaagde om een behoorlijk bewijs van kwijting aan eiseres te betalen f vermeerderd met de volgende rente: 11% 's jaars over dit bedrag vanaf de gevorderde datum van 1 juli 1977 tot 31 mei 1979; 5 1/2% 's jaars over dit bedrag vanaf 31 mei 1979 tot 30 juni 1981; 11%'s jaars over dit bedrag vanaf 30 juni 1981 tot aan de dag der betaling; VEROORDEELT gedaagde in de arbitragekosten, bedragende f500,— (vijfhonderd gulden); WIJST de overige vorderingen van eiseres af. WIJST de eis in reconventie van gedaagde af. Aldus gewezen te Amsterdam op 30 juni 1981 De Commissie van Geschillen (Tweede Kamer) van de Nederlandse Bioscoopbond w.g. J. van Willigen, Voorzitter w.g. Jhr. W.F. van Raab van Canstein, lid w.g. Drs. W.J.A. van Roosmalen, plv. lid De Secretaris der Commissie van Geschillen: w.g. Mej. Mr. CA. Krietemeyer Voor kopie conform: Mej. Mr. CA. Krietemeyer, Secretaris Op dinsdag 4 augustus jl. werd de heer A.M.A. de Haan, hoofd van de financiële administratie van het Bureau van de Nederlandse Bioscoopbond een receptie aangeboden bij gelegenheid van zijn veertigjarig Bondsjubileum. De vice-voorzitter van de organisatie de heer P. Silvius sprak hierbij onderstaande rede uit: Mijnheer De Haan, Mevrouw De Haan, Wij vieren vandaag, mijnheer De Haan, temidden van de leden van de Nederlandse Bioscoopbond en de relaties die u uit hoofde van uw werk voor enige verwante instellingen hebt gemaakt, uw veertigjarig jubileum als functionaris van het Bondsbureau. Een dergelijk jubileum is een bijzondere gebeurtenis en het heeft er alle schijn van, dat het in de toe komst steeds minder zal voorkomen, dat men gedurende een zo lange tijd bij eenzelfde werkgever in dienst is. Toen u in dienst trad, was het in de beginperiode van de oorlog, toen de Bioscoopbond nog functioneerde, zij het onder de zeer zware druk van de Duitse bezetters op de or ganisatie uitoefenden. U hebt in uw werk op het Bureau, te weten een vorm van recettecontrole, van de bezettingsproblematiek gelukkig niet, zoals andere medewerkers, de directe invloed onder vonden. In ieder geval hebt u in die moeilijke jaren vol doende ervaring kunnen opdoen om, toen kort na de oorlog van Bondswege een Recettecontroledienst werd ingesteld, van deze dienst de leiding te krijgen. U bent nog steeds Hoofd van de Recettecontroledienst, alhoewel uw concrete bemoeienis met het controlewerk als gevolg van de uitbrei ding van uw taken belangrijk is beperkt. Zeker is wel, dat de Recettecontroledienst onder uw leiding zodanig heeft gefunctioneerd, dat met inachtneming van de restricties die nu eenmaal om budgettaire redenen gelden, toch het maximaal mogelijke is bereikt. Uw dienst heeft niet alleen als controle-instituut goed gewerkt, doch is ook vanwege de aanwijzingen op administratief gebied de bio scoopsector van nut geweest. Het functioneren van de Recettecontroledienst is voor hen die direct of indirect in de bioscooprecettes meedelen, van grote betekenis. De re putatie van betrouwbaarheid die de bedrijfstak in interna tionale filmkringen heeft, is mede aan die functionering te danken. U hebt aldus een positief stuk werk verricht en ofschoon controleurs niet tot het meest beminde deel van de mens heid plegen te behoren, bent u er niettemin in geslaagd zonder afbreuk te doen aan de wezenlijke taak van de Re cettecontroledienst dit werk te doen in goede harmonie en verstandhouding met de leden-bioscoopexploitanten. U hebt in de naoorlogse jaren uw studie voor register- accountant succesvol afgesloten en de organisatie heeft hiervan in menig opzicht het profijt gehad. In dit verband wil ik erop wijzen, dat u op het bureau bij tal van zaken werd betrokken die buiten de sfeer van de Recettecontrole dienst vielen. Ik denk aan het deviezenbeheer dat de Bond was opgedragen, aan de opstelling van rapporten onder meer met betrekking tot omzet- en vermakelijkheidsbelas- ting, aan de mechanisering van de administratie, aan uw werk voor de Nederlandse Filmacademie, aan uw taak bij het Productiefonds. Uw positie, mijnheer De Haan, is de laatste tien jaar dras tisch gewijzigd, doordat u uw broer bent gaan opvolgen als hoofd van de administratie. Uw eerste taken daarbij waren niet gering: de verdergaande automatisering van de admini-

Film | 1981 | | pagina 8