De heer De Haan wordt gelukgewenst door het erelid, de heer W.K.G. van Royen Regisseur Wim Verstappen complimenteert mevrouw De Haan, omringd door Ate de Jong en Jos Stelling stratie, de kwestie van de verdeling van de Rijkstegemoetko- ming in de overgangsperiode naar de afschaffing van de ver- makelijkheidsbelasting, de centrale verstrekking van entree bewijzen en de omslagregeling voor het transport. Het is zonder twijfel aan uw grote werkkracht, uw inzicht en overzicht te danken, uiteraard naast uw kunde en erva ring, dat alle problemen zonder veel schokken zijn opgelost. Hiervoor heb ik des te meer waardering, omdat u uw overi ge taken bleef vervullen. Zoals ik al zei, hebt u weliswaar minder tijd te besteden aan de recettecontrole, doch daar staan weer andere extra's tegenover, bijv. de sterke uitbrei ding van uw werk voor het Productiefonds. Wat dit laatste betreft wil ik benadrukken, dat uw taken ten behoeve van dat fonds veel tijd en aandacht vergen en voor al een goed inzicht in de gespecialiseerde problematiek. De jaarlijkse financiële verslaggeving voor het Productiefonds is bij u in goede handen. Daarnaast hebt u de controle op de voortgang van de filmprojekten in samenhang met de finan ciële beslissingen van het Bestuur van het Productiefonds. In het kader van de funcionering van het Productiefonds zijn deze activiteiten essentieel en dus onmisbaar. Het is uw verdienste, dat ook deze taak naar behoren verloopt en naar voldoening van het fondsbestuur en de Rijksoverheid, die tenslotte de subsidiëring van het Productiefonds in belang rijke mate verzorgt. Bij een dusdanige hoeveelheid van belangrijke en arbeids intensieve taken is het gevaar niet denkbeeldig, dat er sto ringen ontstaan. U slaagt er echter steeds weer in uw werk zo in te delen, dat de dingen zo geruisloos mogelijk verlo pen. Het is een van uw meest waardevolle eigenschappen, dat uw werk voor de Bond en verwante instellingen een zo vooraanstaande, je zou haast willen zeggen primaire plaats in uw leven inneemt. Ik en met mij het gehele Hoofdbe stuur stellen deze houding in hoge mate op prijs. Zij getuigt van een verantwoordelijkheidsbesef en een loyaliteit ten op zichte van de Bond en het film- en bioscoopwezen waarvoor wij de grootst mogelijke waardering hebben. En wanneer ik nu de cirkel van mijn betoog sluit, is het hiermede, dat, wat er ook moge worden gezegd omtrent carrière-opbouw, wij er in ieder geval zeer gelukkig mee zijn dat u hebt besloten uw carrière hier bij ons op te bouwen. Ik zeg u ten zeerste dank voor het vele belangrijke werk dat u in de afgelopen veertig jaar in dienst van de Nederlandse Bioscoopbond hebt verricht. Voor de omstandigheid, dat u dit werk met grote liefde, met een enorme inzet en wat voor het werk op het Bondsbureau in het algemeen en voor uw werk in het bijzonder van essentieel belang is op vol strekt integere wijze maar altijd tactvol en sympathiek hebt gedaan, ben ik u uiterst erkentelijk. Mijnheer De Haan, het ligt voor de hand, dat men iemand die een veertigjarig jubileum viert, niet nog eens vele jaren van verdienstelijk werk in zijn functie kan toewensen. Als ik dit zou doen, zoudt u kunnen denken, dat het kennelijk nog niet lang en mooi genoeg is geweest. Zo is het bepaald niet! Dat wij u nog graag heel lang op het Bondsbureau zou den hebben, is een heel andere zaak. Ik spreek wel de hoop uit, dat de paar jaren die u van uw pensioen scheiden, u nog heel veel voldoening zullen geven. Wij vinden het in ieder geval fijn, dat u aldus nog voor onze organisatie en het film- en bioscoopwezen in ruime zin ge nomen beschikbaar bent. Ik weet, dat ditzelfde geldt voor directie en medewerkers van het Bondsbestuur met wie u uw jubileum in die beperkte kring al hebt gevierd. Ik stel er prijs op u namens het Hoofdbestuur een meer persoonlijk geschenk te overhandigen. Ik neem aan, dat de inhoud u van nut zal zijn, ook over enige jaren als uw privé-tijd de enige tijd is die u dan zult hebben. Ik wil niet nalaten in mijn dank voor al hetgeen u hebt ge daan', ook u mevrouw De Haan te bedanken en natuurlijk ook uw kinderen. Bij de werkzaamheden die uw man ver richt, is het nu eenmaal zo, dat zij niet eindigen op het of ficiële sluitingsuur van het Bureau. Het is mij bekend, dat uw man zijn werk niet alleen in gedachten maar ook letter lijk mee naar huis neemt. Wij voor ons kunnen daar alleen maar gelukkig mee zijn, voor uw gezin betekent het een be perking die u zonder morren hebt aanvaard en met begrip voor de situatie. Dat waarderen wij zeer. Ik wil aan mijn woorden graag een feestelijk blijk van waardering voegen. Na afloop bedankte de heer De Haan de aanwezigen met een kort woord voor hun warme belangstelling.

Film | 1981 | | pagina 9