onder C.R.M., met de Raad voor de Kunst als ad viesorgaan. Het Hoofdbestuur van de Bond heeft, toen net plan Filmcentrum werd gelanceerd, zich direct al voor de instelling van een tweede fonds uitgesproken. Het Filmfonds, zoals dit volgens de visie van de Raad voor de Kunst zou moeten func tioneren, is overigens nogal ambitieus van opzet en bijgevolg kostbaar. Ook de minister zet met betrek king tot de realiseringsmogelijkheden wat vraagte kens. Omtrent de afbakening van de taken van Productie fonds en Filmfonds wenst de minister een nadere precisering. Op het ogenblik wordt in twijfelgeval len een overlegorgaan, bestaande uit vertegenwoor digers van beide fondsen, ingeschakeld. Dit orgaan werkt op basis van een regeling die alleszins bevre digend werkt. Het lijkt ons, dat een soepel functio nerend systeem in ieder geval de voorkeur verdient boven een scherpe afbakening die eerder proble men oproept dan ze oplost. Zoals was te verwachten, vormen de begrotingscij fers in het algemeen een afspiegeling van de proble matiek waarmede de overheid heeft te kampen. De begrotingspost van het Productiefonds is met f 61.000,- verhoogd, de post voor de "korte kunst zinnige en culturele films" met f 100.000,-. Van een trendmatige aanpassing kan men moeilijk spreken, doch de filmposten staan hierbij niet op zichzelf. Nu vorig jaar een aanpassing van de sub- sidiepost voor het Productie fonds heeft plaatsge vonden, waardoor iets ruimere mogelijkheden zijn ontstaan, is het echter wel zaak de ontwikkeling van lonen en prijzen op zijn minst te volgen. De filmfinanciering levert, zoals het rapport "Film en fonds" heeft bevestigd, toch al grote moeilijkheden op. Een achterblijven van de subsidies bij de trenè kan derhalve verstorend werken. De stijging van de "C.R.M.-pot" is weliswaar in relt tieve zin wat groter, doch zij is evenmin toereikend om bij te blijven. Voor een introductie van het Filmfonds is binnen het budget voor 1982 hoege naamd geen ruimte. Of en in hoeverre de nieuwe regering wijzigingen zal aanbrengen in de Rijksbe groting ten aanzien van het artikel film moet wor den afgewacht. Een ding is zeker, de film is in zijn vele facetten dusdanig in ontwikkeling, dat een her oriëntering met betrekking tot het aandeel van dit medium in het C.R.M.-budget hard nodig is. Hier voor bestaat te meer reden, omdat "film" in verge lijking met andere gesubsidieerde media toch al het nadeel heeft nauwelijks een rol te spelen in de bud getten van provincie en gemeente. UITREIKING 'WORDT VERWACHT 1981 - 1982' Op donderdagmiddag 1 oktober jl vond de uitreiking plaats van oi brochure 'Wordt Verwacht', die vooi de vijftiende achtereenvolgende maal werd samengesteld door de organisatif met medewerking van de filmverhuur ders. De brochure kan geen uitputtend na slagwerk zijn, doordat het een me- mentopname is van het produkt da! de distributeurs hopen uit te brengen. In de afgelopen jaren is het steeds een praktische gids gebleken zowel voordt pers als voor de bedrijfsgenoten. Op deze laatste bijeenkomst in di Windjammer Bar van het Marriott Het tel in Amsterdam werd een demot stratie gegeven met Viditel door 4 Heer R. van Joolen van Publimedii b.v. die o.a. verantwoordelijk is voof de uitgave van de Viditel-gids. Als experiment zijn op het ogenblik d( bioscoopagenda's van Hilversum ei Eindhoven in Viditel ingebracht, hief van werd op deze bijeenkomst eei klein voorproefje gegeven. Bij voldoende belangstelling van di kant van het bioscoopbedrijf en hef publiek zal het binnen afzienbare tip mogelijk zijn om het aantal steoei waarvan de programma's worden ing* bracht aanzienlijk uit te breiden.

Film | 1981 | | pagina 4