NEDERLAMDSE FILMDAGEN AFGESLOTEN Op 30 september jl. vond in het Catharijne-cpmplex in Utrecht de afsluiting plaats van de eerste Nederlandse Film dagen georganiseerd door de gelijknamige stichting. Aan de première van de nieuwe Nederlandse speelfilm 'Twee vorstinnen en een vorst' van Otto Jongerius ging voor de eerste maal de uitreiking vooraf van de z.g. gouden kal veren voor prestaties op het gebied van de Nederlandse speelfilm. Oud-Bondsvoorzitter de heer J.G.J. Bosman ontving een gouden kalf als persoon die een opvallende prestatie heeft geleverd op het gebied van de Nederlandse film. Hij werd hierin vooral onderscheiden voor zijn intensieve bemoeie nissen met het Productiefonds. Jury-voorzitter J.H. Knopper met de prijzentafel Renée Soutendijk (ook een van de prijswinnaars) naafloop van de première van de film 'Twee vorstinnen en een vorst' in gesprek met Jos Stelling (midden), initiatiefnemer en voorzitter van de Stichting Nederlandse Filmdagen en re gisseur Paul Verhoeven. De prijs voor de beste lange speelfilm ging naar 'Het teken van het beest' van Pieter Verhoeff en actrice Marja Kok werd onderscheiden voor haar rol in dezelfde film. Rutger Hauer werd als acteur onderscheiden voor zijn totale acteursprestaties. Jan Vrijman reikt een Gouden Kalf uit aan de Heer J.G.J. Bosman Filmrecensent Pieter van hierop van het Utrechts Nieuws blad overhandigt regisseur Ben Verbong van de film 'Het meisje met het rode haar' de oorkonde behorende bij de door deze krant beschikbaar gestelde Prijs van de Neder landse Filmkritiek. In de enquête onder de critici verwierf 'Het meisje met het rode haar' 72 1/2 punt. Op de tweede plaats volgde 'Char- lotte' (Frans Weisz) met 44 1/2. Daarna 'Het teken van het beest' (Pieter Verhoeff) met 29 punten, 'Een vlucht regen wulpen' (Ate de Jong).met 14 punten. Er werden nog elf andere films voor bekroning voorgedra gen, die minder dan 5 punten hebben verzameld. Een van de hoogtepunten van de eerste Nederlandse Film dagen was het Symposium 'Schrijvers over Film'georgani seerd door het filmblad Skoop. Op de foto het panel, v.l.n.r. Jan Willem Vandewetering, Theun de Vries, voorzit ter Joop van Tijnjan Wolkers en Rinus Ferdinandusse.

Film | 1981 | | pagina 8