NIEUWS VAN POLYGOON WERELDRECORD PHILIP BLOEMENDAL In het Polygoonjournaal van deze week de wereld- en Europese kam pioenschappen kunstwielrijden en cy- clo-bal, waar fietsacrobaten uit 13 lan den hun kunsten vertonen. Uit het buitenland beelden van legbat terijen en konijnenfokkerijen in Rus land. Op alle Nederlandse postkantoren zijn ook dit jaar de nieuwe kinderpostze gels te koop. Erica Verkerk-Terpstra startte de verkoopactie door het kopen van de eerste zegel. Tenslotte een kleurenreportage over de Spaanse Zigeuner zang- en dansgroep Fiesta Gitana, die dit jaar voor de vijf entwintigste keer optreedt door Neder land. In de nieuwe, Nederlandse, editie van het Guiness' Book of Records staat Philip Bloemendal vermeld als wereld recordhouder. Sinds 1946 schrijft en spreekt hij de commentaren voor de Polygoon-jour naals waarvan hij tevens eindredacteur is. Het Polygoon-journaal draait weke lijks in 250 bioscopen in den lande. Philip Bloemendal, die dit jaar be noemd is tot directeur van Polygoon, volgt als recordhouder de Brit Bob Danvers-Walker op, die het commen taar verzorgde van het Engelse journaal Pathé News van 1940 tot de opheffing in 1970. Een werkfoto tijdens de opnamen in het Concertgebouw 'Ik ben Joep Meloen' is de titel van de nieuwe Nederlandse speelfilm waarin André van Duin de hoofdrol speelt. De film gaat op 17 december in een groot aantal bioscopen in première en wordt uitgebracht door Tuschinski Film Distri- bution. Een scène van André van Duin en Corrie van Corp. Op 19 november vond de première plaats van de korte do cumentaire 'Drukwerk'. De film werd vervaardigd dankzij een gezamenlijk initiatief van het Grafisch Opleidingscen trum, de organisatie van Fabrikanten van Grafische Eind- produkten F.G.E. en het Koninklijk Verbond van Grafische Ondernemingen. De film geeft voorlichting over het ontstaan en gebruik van drukwerk, over de plaats ervan en het dagelijks leven en over drukwerk als werk. Regisseur: jan Wiegel, producent: P. Hans Frankfurther voor Pan Film, camera: Kester Dixon, geluid: Wouter van der Hoeven, vertoningsduur: 22 minuten. Links producent P. Hans Frankfurther en regisseur 'an Wie gel, tijdens een opname voor 'Drukwerk'.

Film | 1981 | | pagina 6