ID LIDO 4 - LEIDEN RI9R Sinds het afgelopen voorjaar beschikt het Lido theater aan de Steen straat in Leiden over een vierde zaal. Eigenaar/exploitant de heer L. van Praag is terecht trots op zijn laatste aanwinst. Het is een aan zienlijke investering geweest in een ook voor de bioscoopsector moei lijke tijd. Op alle fronten wordt op dit moment 'afgeslankt' en ook onze bedrijfstak kent zijn problemen. SANERING COMPLEET AANBOD BOUW Volgens de heer Van Praag is er een soort 'koude sanering' aan de gang. De ontvangsten houden geen gelijke tred met het peil van de kosten. Het wordt steeds moeilijker om de eindjes aan el kaar te knopen. Het is belangrijk om in tijden dat het iets minder gaat toch met de tijd mee te gaan en de daarvoor noodzakelijke investeringen te doen. Met de nu in gebruik zijnde accomoda- tie kan hij een goed filmaanbod garan deren en dat moet wel aangezien ook B5KÜHI het publiek steeds kritischer wordt. De heer Van Praag ziet een trend die zich gaat ontwikkelen in de richting van het complete avondje uit. Hij is er volledig klaar voor. De nevenruimten ademen een weldadige sfeer waardoor de be zoekers zich echt 'uit' kunnen voelen. Er komen ook steeds meer vormen van recreatie bij waaruit het publiek een keuze kan maken en men moet er voor waken dat het publiek zijn voorkeur gaat verleggen. Op het moment dat hij voelt dat er een sterke behoefte aan is kan gelijkvloers een soort bistro geo pend worden annex bar. Zodat zowel voor als na de voorstelling de inwen dige mens volledig verzorgd is. De betrekkelijk ingewikkelde bouw werd in acht maanden tijd gerealiseerd. Zo ontstond boven een ruimte zaal met 280 Rank-stoelen met een warme velours bekleding. Schitterende lam- brizeringen en fraai zaalbreed tapijt dat doorloopt tot in het noodtrappen- huis completeren het geheel. Boven dien werd de grote zaal 1 voorzien van nieuwe Bauer-projectieapparatuur. De technische controle van het geheel vindt plaats in een centrale ruimte waar een mobiele unit is opgesteld met video-monitoren, zodat de bedrijfslei ding constant de gang van zaken in de zalen kan bijhouden. Al met al een aantrekkelijke aanwinst met meer dan duizend stoelen onder één dak. Voor de toekomst zijn er bij de familie Van Praag nog plannen ge noeg, maar voorlopig is er genoeg werk te doen in een complex van een derge lijke omvang.

Film | 1981 | | pagina 7