Royal royaal ROYAL 4-5 - OSS Sinds medio 1978 draaien de drie nieuw geopende bioscopen van de familie Heuvers in Oss met veel succes. In het grote nieuwbouwcentrum van deze Brabantse gemeente op een steenworp afstand van de oude kern. Het grote voordeel van een complete nieuwbouw is reeds duidelijk gebleken. De ruime parkeermogelijkheden die bij een ruime opzet mogelijk zijn stimuleren het publiek om vaker de bioscoop te bezoe ken UITBREIDING INGEWIKKELD NIEUW PUBLIEK Nog geen 18 maanden na de opening van de drie nieuwe theaters begon bij bioscoopexploitant in hart en nieren, Ab Heuvers, de gedachte te rijpen voor een uitbreiding. Het oorspronkelijke plan was de bouw van een middelgrote vierde zaal. Hij heeft het idee later echter laten varen en uiteindelijk geko zen voor twee kleinere zalen. Op deze manier kan hij zijn uitgebrei de kring van filmliefhebbers een nog meer gevarieerd filmpakket aanbieden dan tot nog toe het geval was. Door deze nieuwe opzet kan hij nu twee zalen inzetten voor het draaien van art-house films. Dat hij daarmee op het goede paard gewed heeft is sinds de opening begin augustus jl. al zonneklaar duidelijk. Deze uitbreiding van een nieuwbouw- complex was op zich toch bepaald geen eenvoudige zaak. Er was een ge compliceerde staalconstructie voor no dig die harmonisch aansloot op het bestaande gebouw met nooduitgangen en andere veiligheidsvoorzieningen. Tegelijkertijd werd een lift in het com plex aangelegd een bijzonder kostbare investering die vanzelfsprekend erg be langrijk is voor het toegankelijk ma ken van bioscopen voor gehandicap ten. De ervaring van de heer Heuvers is echter dat er veel meer gebruik van ge maakt wordt door bejaarden dan door gehandicapten, terwijl zijn bioscopen geheel zijn aangepast voor het ontvan gen van gehandicapte bezoekers. De kostbare uitbreiding werd in 200 werkbare dagen gerealiseerd. In janu ari werd begonnen en in juli was de hele nieuwbouw opgeleverd. De ge combineerde cabine is uitgerust met twee Philips FP-30 projectoren. De zalen werden ingericht door de Firma Kagenaar. De beide zalen zijn simpel en stijlvol uitgevoerd en ondervinden de waarde ring van het publiek. Men heeft kun nen constateren dat met deze uitbrei ding toch een nieuw en zeker niet on belangrijk publiek is 'aangeboord'. De zalen voorzien duidelijk in een behoef te die de laatste jaren in een snel groei ende gemeente als Oss sterk is geste een.

Film | 1981 | | pagina 7