SABINE NIEUWS VAN POLYGOON FILMCONGRES BENOEMINGEN De eerste Nederlandse speelfilm die in 1982 in première zal gaan is Sabine van René van Nie. Aruba, parel der Nederlandse Antillen, vormt liet exotische decor van René van Nie's Nederlandse speelfilm 'Sabine'; een internationaal opgezette film met, naast Nederlands meest be kende acteur Rijk de Gooyer, Ben Vereen, één der hoofdrolspelers in de populaire televisieserie Tenspeed and Brownshoe, Mike Burstyn, die nu Broadway aan zijn voeten weet met zijn topprestatie in de musical 'Bar- num', alsmede Lucia Tristan en Talya Ferro. Als hoofdpersoon debuteert de 15-ja- rige Benthe Forrer, door René van Nie gekozen uit maar liefst 500 meisjes. Zij speelt een meisje van vijftien dat voor 't eerst haar vader ontmoet; hij is nooit met haar moeder getrouwd, daar zijn avontuurlijke carrière zich er niet voor leende. De vader neemt zijn dochter mee op een werk-vakantie op Aruba. Na enige afstandelijkheid wordt een stevige band gesmeed tussen vader en dochter, tot het moment dat zij ontdekt dat haar 'oogappel' een vluchtige relatie aanknoopt met een vrouw. Haar treft dit als 'ontrouw'. Zij voelt zich ge kwetst, bedrogen; haar vader begrijpt het niet, terwijl zij niet bij machte is om hem duidelijk te maken, dat zij verliefd op hem is... Sabine het verhaal van een liefde, wel ke zich ontwikkelt tot een hechte vriendschap. De film zal worden uitgebracht door Gofilex Film. In het Polygoonjournaal van deze week aandacht voor het transport van 200.000 Hollandse kerstpakketten naar Polen. Tevens opnamen van de situatie in Polen en van de door de FNV georganiseerde solidariteitsbijeen- komst in de Koopmansbeurs te Am sterdam. Uit Joegoslavië beelden van een unieke sport: deltavliegen. Naar aanleiding van het tweehonderd jarig bestaan van het planetarium van Eise Eisinga een reportage, gedeeltelijk in zwart/wit en gedeeltelijk in kleur, over dit unieke planetarium in het mu seum 't Coopmanshüs te Franeker. Meer dan 140 industriële films uit alle delen van de wereld worden volgend jar september in het Amsterdamse RAI Congrescentrum vertoond. Dit gedurende het 23e Internationaal Industrieel Filmcongres, georganiseerd door de stichting met die naam, onder auspiciën van de Raad van Europese Industrie Federaties. Het voor de tweede maal in Nederland te houden congres, wil een overzicht geven van industriële activiteiten, de vooruitgang illustreren, het maken van goede films en het uitwisselen van me ningen over industriële films als com municatiemiddel bevorderen. De films zijn bestemd voor, hetzij een algemeen, hetzij een industrieel of een gespecialiseerd publiek. Er zijn acht categorieën: Algemene industriële activiteiten Produkten en Materialen Plaats van de Industrie in de Samen leving Veiligheid en Gezondheid Dienstverlening Onderwijs en Vroming Technologie enOnderzoek Industriële en Commerciële Training Een onafhankelijke internationale jury wijst de prijswinnaars aan. In de organiserende stichting werken samen het Verbond van Nederlandse Ondernemingen (VNO), het Neder lands Christelijk Wergeversverbond (NCW), de Stichting Audiovisuele Ma nifestaties (SAM) en de Nederlandse Organisatie voor Toegepast Natuurwe tenschappelijk Onderzoek (TNO). TNO verleent haar medewerking in het kader van haar 50-jarig bestaan. Voor inlichtingen kan men zich wen den tot de Stichting 23e Internationaal Industrieel Filmcongres 1982, Post bus 611, 2501 BL 's-Gravenhage, tel. 070-8144 81 tst. 411/458. Patrick M. Williamson en David A. Matalon respectievelijk, president en senior executive vice president en theatrical manager van Columbia Pic- tures International hebben de benoe ming tot vice president en Continen tal manager bekendgemaakt van S. Anthony Manne. Van 1963 tot 1972 was hij al voor Columbia werkzaam in Italië, Frank rijk, Portugal en Brazilië. Hij was de laatste tijd werkzaam als vice president en supervisor voor Latijns-Amerika bij United Artists. Peter K.J. Vadasdy is per 1 december benoemd tot president van RCA/ Columbia Pictures International Video. Dit werd bekendgemaakt door Herbert S. Schlosser, executive vice president van RCA en Patrick M. Williamson, president van Solumbia Pictures International. Vadasdy was werkzaam als senior vice president en treasurer voor de laatstgenoemde maatschappij, waar hij in 1970 in dienst trad.

Film | 1981 | | pagina 4